YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Listeye girememesine ne dedi?
Listeye giremeyen isimlerden biriydi o... AK Parti aday aday olan Metin Şentürk, listeye girememesi ile ilgili konuştu... Bakın neler söyledi?
Listeye girememesine ne dedi?
14 Nisan 2011 / 07:28 Güncelleme: 14 Nisan 2011 / 08:31

Ünlü sanatçı Metin Şentürk, AK Parti milletvekili aday listesine giremeyişini "Hayırlısı olsun" sözleriyle değerlendirdi. Başbakan'ın, adaylığına olumlu baktığını açıklamasına rağmen aday listesinde yer bulamayan ünlü sanatçı Metin Şentürk, karara saygılı olduğunu belirterek, "Hizmet etmek için mecliste olmak şart değil. Başbakanımızın verdiği kararın sonuna kadar yanındayız. Bizim duruşumuz bu. Ben Başbakan'a Meclis'ten değil, gönülden bağlıyım. O yüzden bir kırgınlığım, küskünlüğüm ve başka türlü bir düşüncem olamaz" dedi.

KIRGINLIĞIM ASLA OLMAZ

Sorunların çözümü için Meclis'in tek yol olmadığını söyleyen Şentürk, seçmenlere "Oyunuzu bin kere düşünüp, bir kere verin" mesajı verdi. Kendisinin en başından beri tek bir şey için siyaseti düşündüğünü belirten Şentürk, "Benim bu konuda bir iddiam var. Ben 2002 yılında da DYP'den aday adayıydım. O zaman da söyledim. Benim siyaseti düşünmemdeki tek amaç, bu ülkedeki 8.5 milyon engellidir. Aileleriyle birlikte sayıları 20 milyonu bulan bu kitle için bir bakanlık kurulması amacıyla siyaseti düşündüm. Mücadelem bu yönde olacaktı. Karara saygılıyım" dedi.

BAŞBAKAN'I ÇOK SEVİYORUM

Son gün adaylık başvurusu yaptığını söyleyen Şentürk, "Başbakanımız Moskova'ya giderken, benimle ilgili bir açıklama yapmıştı. 'Metin Şentürk'ün adaylığına olumlu bakarım, aday olmasını da isterim' demişti. 'Artık Metin Ferrari'den inip AK Parti'nin arabasına binsin' demişti. 'Şimdi de arabada yer yok' diyor. Galiba arabada yer kalmamış, ben yine Ferrari'de kaldım. Ben Başbakanımı çok seviyorum" diye konuştu. (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler