YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lions Kulübü kamuoyundaki itibarını teyit etti!
Kendi yapmış olduğu anketten çıkan sonuca, Lionslar da şaşıracak
Lions Kulübü kamuoyundaki itibarını teyit etti!
18 Mayıs 2009 / 17:19 Güncelleme: 18 Mayıs 2009 / 00:00

Lionsların itibarı düşük


Lionsların kendi yaptıkları ankette, kamuoyundaki itibarlarının oldukça düşük olduğu belirlendi. 
  
Türkiye kamuoyundaki itibarlarının öğrenmek için bir anket düzenleyen lionsların anketinden çıkan sonuç lionsları da şaşırttı.Lions teşkilatının resmi internet sitesinde yayınlanan ankette, lionsları hayretler içinde bırakacak bir sonuç çıktı. Anketin sorusu “Lions ve Leo hakkındaki düşünceniz nedir?” şeklindeydi. Ankete katılanların sadece yüzde 29'u “iyi ve yararlı hizmet yapıyorsunuz” derken, ankete cevap verenlerin yüzde 41'i, ''Yaptığınız hizmetleri beğenmiyorum” seçeneğini işaretledi.


ŞAŞIRTAN ANKETİN SONUÇLARI


Ankete toplam 13 bin 55 kişinin cevap verdiği görülürken, bunlardan sadece 3 bin 905 kişi “Çok iyi ve yararlı hizmetler yapıyorsunuz” dedi. 5 bin 456 kişi “Yaptığınız hizmetleri beğenmiyorum” derken, 2 bin 455 kişi “İyi şeyler yaptığınızı düşünüyorum” dedi. Ankete katılanlardan bin 239 kişi de “Hakkınızda yeterli bilgiye sahip değilim” dedi.


LİONSLARIN HEDEF KİTLESİNDE GENÇLER VE ÇOCUKLAR VAR


Dünya genelinde üye kaybı yaşayan Lionslar, gençliğe yönelik yapmış olduğu çalışmalara hız verdi.1987'de lions kulüplerine kadın üye alımına izin verilerek, üye sayısının artması hedeflenmişti. Ancak gerekli ilgi yine sağlanamayınca bu sefer de gençlere ve çocuklara yönelik “Leo Kulüpleri” açıldı. 18 yaşını doldurmayanların lions olması mevzuat gereği yasak. Bu nedenle lions kuruluşları, çocuk ve gençlik kulübü şeklinde örgütler kurarak, bu engeli aşmaya çalışıyorlar. Çocuk ve gençlere ise “Leo” payesi veriliyor.


Kanalahaber.com

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler