YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liderlerin seçim maratonunda sona gelindi
Pazar günü yapılacak yerel seçimler öncesi siyasi parti liderlerinin mitinglerinde sona gelindi.
Liderlerin seçim maratonunda sona gelindi
28 Mart 2014 / 18:00 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 18:11

AA Muhabirinin derlediği bilgilere göre, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi mitingleri 22 Şubat'ta Sivas'ta başladı.

Yozgat, Uşak, Balıkesir, Kırklareli, Denizli, Isparta ve Muğla mitingleriyle programı devam eden Başbakan Erdoğan'ın, seçim maratonunda 59 il bulunuyor.

Miting programında tüm bölgelere yer veren Erdoğan, Ankara ve İstanbul'un ilçelerinde de seçim çalışması yaptı.

Erdoğan, 30 Mart'taki yerel seçim çalışmaları kapsamındaki son mitingini yarın İstanbul'da yapacak.

Kılıçdaroğlu'ndan 56 ilde miting

Seçimler öncesi "Emek ve Özgürlük", "İşsizlik" gibi temalı mitingler düzenleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun resmi seçim programı ise 28 Şubat'ta Çanakkale'den başladı.

Yalova, Bursa, Eskişehir ve Trakya illeriyle miting programına devam eden Kılıçdaroğlu, bugüne kadar 56 ilde miting gerçekleştirdi. 17 Mart'ta memleketi Tunceli'de miting yapan Kılıçdaroğlu, Adana'da ise 8 ve 27 Mart'ta iki miting gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu, seçim maratonunu İstanbul'da yarın yapacağı mitingle tamamlayacak.

Bahçeli, ilçe ilçe gezdi

Yerel seçim startını 24 Ocak'ta 2013'te Söğüt'ten veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında Bursa, İzmir, Adana, Erzurum, Konya, Elazığ, İstanbul, Samsun ve Ankara'da "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" mitingleri yaptı. Daha sonra Ankara, İstanbul, İzmir ve Kayseri'de aday tanıtım toplantıları düzenledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçim kampanyası çerçevesinde il mitingleri yerine il gezileri yaptı. Bu kapsamda 50'den fazla ille ilçelerini gezen Bahçeli, esnafı ve sivil toplum örgütlerini de ziyaret ederek halka hitap etti.

BDP 80'den fazla miting yaptı

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim startını 4 Mart'ta Diyarbakır'dan verdi.

Demirtaş, bu tarihten sonra 22'i il merkezi olmak üzere 80'i aşkın yerde miting gerçekleştirdi.

İl mitinglerinin yanında yoğun bir şekilde ilçe mitingi de yapan Demirtaş, Tunceli ve Urfa mitingleri ile seçim kampanyasını tamamlayacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler