YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liderlerin memleketlerinde Erdoğan farkı
Liderlerin memleketlerinde Erdoğan farkı
11 Ağustos 2014 15:35
12. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde siyasi parti liderlerinin memleketlerinde Erdoğan fark yarattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan memleketi Rize’de yüzde 80.57 oy alarak Türkiye’de en yüksek oy oranına ulaştı.

İhsanoğlu'na memleketinde büyük şok

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nun doğum yeri Yozgat’ta yüzde 65.78 oy oranıyla Erdoğan ilk sırada yer alırken, İhsanoğlu yüzde 33.21 civarı oy alabildi.
 
Tunceli'de Demirtaş farkı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’de HDP adayı Selahattin Demirtaş yüzde 52.08 oy oranıyla birinci çıktı.
 
Kayseri'de de zirve Erdoğan'ın

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de yüzde 66.16 oy alan Erdoğan, yüzde 32 oranında oy alan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu ikiye katladı.
 
Bahçeli'nin memleketinde Erdoğan kıl payı kazandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin doğum yeri Osmaniye’de ise Erdoğan yüzde 48.63 oranla ilk sırada yer aldı. Osmaniye’de çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu ise yüzde 48.54 oy alarak çok az bir farkla Erdoğan'ın ardında kaldı.
 
Elazığ'da Erdoğan fark attı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın memleketi Elazığ’da ise yine Erdoğan açık ara birinci çıktı. Erdoğan yüzde 70.54 oy onarına sahip olurken, Demirtaş ise sadece yüzde 10.82'de kaldı.
 
Kahramanmaraş'ta Erdoğan açık ara önde

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın memleketi Kahramanmaraş’ta Erdoğan açık ara önde çıktı. Erdoğan'ın oy oranı yüzde 71.50 oldu. Erdoğan'ın en yakın rakibi ise 24.23 ile Ekmeleddin İhsanoğlu oldu.
 
Eskişehir İhsanoğlu dedi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin memleketi Eskişehir’de de Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 51.94 ile ilk sırada yer aldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler