YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liderlerden flaş kararlar!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Soma'ya gidiyor.
Liderlerden flaş kararlar!
14 Mayıs 2014 / 11:17 Güncelleme: 14 Mayıs 2014 / 11:32

Başbakan Erdoğan'ın, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı telefonla arayarak Soma'daki üzücü kaza nedeniyle Tiran'a yapacağı ziyareti ertelediğini bildirmesinin ardından, olay yerindeki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan sürekli bilgi aldığı belirtildi.

Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene başta olmak üzere bölgedeki yetkilileri telefonla arayan Erdoğan'ın, gelişmeleri ve kurtarma çalışmalarını yakından takip ettiği kaydedildi.

Bu arada Başbakan'ın hafta sonu yurt içi gezileri de iptal edildi.

Cmhurbaşkanı Gül de Çin gezisini iptal etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciası nedeniyle Çin'e yapacağı resmi ziyareti iptal etti. Gül, yarın Soma'ya gidecek.

Kılıçdaroğlu da gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 12.00'de özel uçakla Soma'ya gideceği öğrenildi.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden kazasının ardından partisinin bugün yapılması planlanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısını iptal etti.

Soma Kaymakamı'nı arayarak kazaya ilişkin bilgi alan Kılıçdaroğlu'nun bugün saat 12.00'de özel uçakla Soma'ya gideceği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu MYK toplantısını iptal etti 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa'nın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden kazasının ardından partisinin bugün yapılması planlanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısını iptal etti.

CHP Lideri İngiltere ziyaretini erteledi     

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir ay önceden planlanan Oxford Union münazarasını, Soma'da maden ocağındaki yangın nedeniyle erteledi.

CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun 1823'de kurulan münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak yarın İngiltere'ye gideceği hatırlatıldı.

Çeşitli programlara katılarak cumartesi günü Türkiye'ye dönmesi planlanan gezinin Soma'dan gelen "acı haber" nedeniyle ertelendiği belirtildi.

HDP Heyeti Soma'da

HDP milletvekilleri, MYK üyeleri ve genel başkan yardımcılarından oluşan bir heyet, Soma'ya gitti.

HDP'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ve Şırnak Milletvekili Selma Irmak ile HDP MYK üyeleri ve genel başkan yardımcılarından oluşan bir heyet, durumu takip etmek için Soma'ya gitti.

Öte yandan, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Soma'da maden ocağındaki yangına ilişkin yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: "Manisa'nın Soma ilçesinde bir madende, elektrik panosunda çıkan yangın nedeniyle hayatını kaybeden madencilerimize rahmet, ailelerine ve tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Madende mahsur kalan madencilerimizin de bir an önce kurtarılmasını diliyor, yaralı madencilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

Cenaze için güvenlik önlemi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cenaze töreni için Soma'ya gelmesi nedeniyle çevre il ve ilçelerden yaklaşık 4 bin polisin bölgeye erken saatlerden itibaren intikal ettirilmeye başlandığı görüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler