YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lice'de çıkan kemikler kayıp baba-oğula mı ait?
Ulumaskan ailesi, Sadık ve Seyithan'ın JİTEM tarafından kaçırılıp öldürüldüğünü iddia etmişti
Lice'de çıkan kemikler kayıp baba-oğula mı ait?
02 Temmuz 2009 / 13:17 Güncelleme: 02 Temmuz 2009 / 00:00

Kayıplarla ilgili Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bugün başlanan kazılarda iki insana ait kemikler bulundu. Kemiklerin, 1997 yılında kaybolan Sadık Ulumaskan ve oğlu Seyithan'a ait olduğu tahmin ediliyor.


Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinden Diyarbakır'a gelirken 1997 yılında kaçırılan ve akıbetlerinden bir daha haber alınamayan Sadık Ulumaskan ile oğlu Seyithan Ulumaskan'ın cesetlerinin gömüldüğü iddia edilen Lice ilçesine bağlı Dibek Köyü'ndeki kazı çalışmalarında, iki insana ait kemikler bulundu.


Lice Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Cumhuriyet Savcıları'nın denetimi devam ediyor. Bir kayanın dibinde yapılan kazı çalışmasında kafatası kemiklerinin de bulunduğu belirtildi. Kazının yapıldığı çukurda parçalarının da bulunduğu kaydedildi.


Kazıda bulunan kemikler, 1997 yılında kaybolan Sadık ve Seyithan Ulumaskan'a ait olup olmadığının belirlenmesi için DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek. Ulumaskan ailesi, Sadık ve Seyithan'ın JİTEM tarafından kaçırılıp öldürüldüğünü iddia etmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler