YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lice'de 6,5 milyon kök Hint keneviri imha edildi
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon kapsamında, ekili arazilerde tespit edilen 6 milyon 438 bin kök Hint keneviri imha edildi.
Lice'de 6,5 milyon kök Hint keneviri imha edildi
26 Haziran 2016 / 13:32 Güncelleme: 26 Haziran 2016 / 13:36

Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" sürüyor.

Dağlık ve ormanlık alanda, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, örgütün finans kaynağı kenevir ekim alanlarının imhası ile sığınak ve depoların tahrip edilmesi amacıyla başlatılan operasyon başarıyla devam ediyor.

6 milyon 438 bin kök kenevir imha edildi

Operasyonun ilk 3 gününde yüzlerce arazide tespit edilen 6 milyon 438 bin kök Hint keneviri, güvenlik güçlerince söküldükten sonra imha edildi.

İmha çalışmaları devam ederken, diğer yandan da uyuşturucu ekili yeni arazilerin tespiti yapılıyor. Uyuşturucuların imhası ve tespit çalışmalarına korucular da destek veriyor. Bu kapsamda, yeni tespit edilen arazilerde yaklaşık 2 milyon 700 bin kök Hint keneviri ile toprağa gömülmüş 373 kilogram toz esrar bulundu.

Tehdit ile nöbet tutturmuşlar

Teröristlerin sivil vatandaşların yanı sıra çobanları da tehdit ederek suça zorladığı belirtildi.

Operasyonlarda gözaltına alınan şüpheli bir çoban, güvenlik güçlerine verdiği ifadesinde, PKK'lı teröristlerin "Dediklerimizi yapmazsan sizi öldürürüz." diye tehdit edip, uyuşturucu ekili arazilerde kendilerine zorla nöbet tutturduklarını söyledi.

 

AA

 // erkan
Isi bilmiyorlar hasat zananina kadar ellemeyin hasata gelgiklerinde onlarla birlikte yakin ama akil yok...
26 Haziran 2016 16:23
1
 // 1
Allah yardımcıları olsun ......
26 Haziran 2016 13:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler