YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Libya'da son durum...
Kaddafi'nin oğlu devam eden olaylarla ilgili bir açıklamada bulundu.
Libya'da son durum...
21 Şubat 2011 / 07:35 Güncelleme: 21 Şubat 2011 / 07:36

03.05: "BİNGAZİ'DE SİVİLLERİN KULLANDIĞI TANKLAR DOLAŞIYOR"

Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, isyancıların silahları ele geçirdiklerini ve Bingazi kentinde sivillerin kullandığı tankların dolaştığını söyledi.

Seyfülislam Kaddafi, televizyondan yayınlanan konuşmasında, isyancıların silah ele geçirdiklerini ve onbinlerce kişinin Trablus'a gelmekte olduğunu belirterek, "Şu anda Bingazi'de sivillerin kullandığı tanklar dolaşıyor. El Bayda'da insanların tüfekleri var ve birçok silah deposu yağmalandı. Bizim silahlarımız var, ordunun silahları var, Libya'yı yıkmak isteyenlerin silahları var" dedi.

Libya ordusunun şimdi asayişi sağlamak için temel bir rolü bulunduğunu, çünkü sözkonusu olanın Libya'nın birliği ve istikrarı olduğunu söyleyen Kaddafi, "Libya bir yol ayrımında. İster bugün reformlar konusunda anlaşalım, ister binlere değil, ölen 84 kişiye ağlamayalım, tüm Libya kan gölüne döner. Libya, Mısır veya Tunus değil. Libya ordusu büyük rol oynayacak, Tunus veya Mısır ordusu değil. Muammer Kaddafi, Zeynelabidin Bin Ali değil, Mübarek değil. Libya'dan bir parmak yer vermeyiz. Libya'da yaşayacak, Libya'da öleceğiz" diye konuştu.

Bu arada, teyit edilemeyen bazı bilgilere göre, olayların başlamasından bu yana hiçbir açıklama yapmayan Libya lideri Muammer Kaddafi, dün gece ülkeyi terketti.

02.23: TRABLUS'UN BİRÇOK YERİNDEN YOĞUN SİLAH SESİ

Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, ülkesinin dış güçlerin komplosunun hedefi olduğunu ve içsavaşın eşiğine geldiğini söyledi.

Seyfülislam Kaddafi, televizyondan yayınlanan konuşmasında, aralarında Bingazi'nin de bulunduğu kentlerde şiddetli çatışmalar meydana geldiğini ve isyancıların askerlerden silah ele geçirdiklerini belirterek, çatışmaları ülkenin birliğini yoketmek ve İslamcı bir cumhuriyet kurmak isteyen unsurların kışkırttığını savundu.

Yeni bir anayasa ve liberal kanunları çıkarılacağı sözü veren Kaddafi, halkın "yeni bir Libya" ile içsavaş arasında seçim yapması gerektiğini söyledi.

Seyfülislam Kaddafi, ''babası Muammer Kaddafi'nin Trablus'taki savaşı yönettiğini ve kazanacaklarını, ayrılıkçı unsurları yok edeceklerini" belirterek, onbinlerce kişinin Trablus'a doğru geldiğini ve tüm Libyalıların silahlı olduğunu ifade etti.

Kaddafi, olaylardaki can kaybının yabancı medya tarafından da abartıldığını söyledi.

Bu arada, gazeteci ve görgü tanıklarının bildirdiğine göre, Seyfülislam Kaddafi'nin konuşmasının ardından Trablus'un birçok semtinde yoğun silah sesi duyuldu. (AA)

libyayadaki gerçek
 // yasin güney
evet zalim diktatürün sonü geliyor aşagı yukarı haftada 2 veya 3 defa tırablustaki libyalı arkadaşlardan telefon alıyorum geceleri bomba sesinden uyyamadıklarını bildiriyorlar tabiki gercekleri bilmiyen bizim saygı deger turk vatantaşlarımız kendi gördüğü kadar konuşabiliyor aslında libya halkının yüzde 90 nı kaddafiyi istemiyor şu andaki kaddafi varlıgı yıllarca libyalı halkının hakkı olan petrolu eksariyat kendisi ve sonrada çevresı faydalanmakta halk tabik...
05 Haziran 2011 14:48
yalan
 // ahmet yeşilbağ
iki kız kardeşim eniştem 4 yiğenim tiripolide.durumlar gayet normal haberler abartıyor daha silah sesi duyulmadını söylediler.halk bu adamı seviyo. dediği gibi dış güçlerin oyunu.ilk başta bu çok inandırıcı gelemişti bana bugün 6.filonun orda olması ABD nin petrol kuyularına çökmek için yaptığı oyun olduğunu gerçekleştiriyo.umarım halk birleşip isyanı bitirir.dünya bu ABD girişimine karşı gelmeli son nefesimize kadar müslümanlara yapılan oyunları bozmak...
03 Mart 2011 01:50
Ömer Muhtarın torunları
 // desertsun
Kaddafi, 42 yıl once temelini atmak istediği zulum diktatorlugunu onaylamak istemeyen ulkenın dogu bolgesi halkına yapmadıgı zulmu işkenceyi bırakmadı ve kini 42 yıl hiç bitmedi bolge halkı perişan,aç,altyapı yok,yol yok su yok hala 1970 model arabalar sokaklarda.Hastane yok,okul yok...saymakla bıtmez.Bir lider nasıl olurda bu kadar hain olabilir kendi halkına bu zulmu yaşatabilir.Ama hesaba katmadıgı tek bir şey var..Omer Mokhtarın torunları buyudu ve hesap verme zamanı ...
28 Şubat 2011 22:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler