YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levy protesto için ne dedi?
İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gabby Levy, 2 yıldır Türkiye'de görev yaptığını ancak ilk kez Trabzon'da protesto ile karşılaştığını söyledi.
Levy protesto için ne dedi?
04 Kasım 2009 / 17:28 Güncelleme: 04 Kasım 2009 / 17:29

KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen'i ziyaretinde protesto ile karşılaşan Büyükelçi Levy, protestocuların gözaltına alınmasının ardından KTÜ Rektörlüğü'nü ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Rektör İbrahim Özen kendisine bir plaket verdi. Ziyaretin ardından Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TTSO) ziyaret eden ve Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman ile görüşen Gabby Levy, ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensupları ile bir araya geldi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Levy,   Rize ve KTÜ'de yaşadıkları dışında herhangi bir sorun yaşamadığını kaydeden Levy "2 yıldır Türkiye'de görev yapıyorum. İlk kez böyle bir protesto ile Trabzon'da karşılaşıyorum. Ben demokratik bir ülkeden geliyorum. İnsanlar fikirlerine rahatlıkla söylemeli ancak bu protestolar saldırıya ve taşkınlığa dönüşürse bu kabul edilemez" dedi. 
 

İsrailli vatandaşların Türkiye'de gayrimenkul veya toprak almadığını ve bu iddiaların asılsız olduğunu kaydeden Levy, Türkiye'ye yılda 560 bin İsrailli turistin ziyaret ettiğini ve bu rakamın da İsrail nüfusunun yüzde 8-9'unu teşkil ettiğini söyledi.


Levy, rektörlük binası önünde, KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi yaklaşık 20 öğrenci tarafından protesto edilmişti. Araçtan inmeyen Levy'nin aracına yumurta atan öğrenciler, araya giren korumalar ve özel güvenlik elemanlarınca yatıştırılmaya çalışıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler