YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Kırca'dan Ergenekon sanıklarına destek
Tiyatro sanatçısı Kırca Ergenekon sanıklarına destek amacıyla Silivri'ye geldi
Levent Kırca'dan Ergenekon sanıklarına destek
22 Nisan 2009 / 00:21 Güncelleme: 22 Nisan 2009 / 00:00

Bir grup yazar ve sanatçı İşçi Partisi"nin organizesi ile Ergenekon davasında yargılananlara destek amacıyla Silivri Cezaevi"ne geldi.   
 
Heyet içinde tiyatro sanatçısı Levent Kırca"nın olması ve İşçi Partililerle birlikte hareket etmesi dikkat çekti. Heyette bulunanlardan bazısının Ergenekon iddianamesine hakaretler etmesi dikkatlerden kaçmadı.


Cezaevi önünde bir açıklama yapan Levent Kırca bugün Türkiye"de artık insanların rengini ve tarafını belli etmek zorunda olduğunu kaydederek "Ben de bu nedenle belediye başkanlığına adaylığımı koydum. Bu davanın yakından takipçisiydim. Bundan sonra da yakından takip etmeye devam edeceğim." dedi.


68"liler Birliği Vakfı Başkanı Sönmez Tarkan ise dava ile Türkiye"de yapılanın bir faşizm olduğunu kaydederek, "Bu iddianame değil, birer siyasal paçavradır." Dedi. Levent Kırca, Ressam İbrahim Balaban, Atatürkçü Düşünce Derneği eski Başkanı Ertuğrul Kazancı gibi aydınların olduğu toplam 35 kişilik heyet daha sonra Ergenekon davasının 78. duruşmasını izlemek için duruşma salonuna girdi. (Zaman)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler