YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Kırca: TSK ses çıkarmıyor
Levent Kırca: TSK ses çıkarmıyor
27 Eylül 2013 17:32
Sanatçı Levent Kırca, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Atatürk'ün devrimlerini yok etmeye çalıştığını ileri sürerek, "Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) maalesef ses çıkarmıyor." dedi.

İzmir Ege Üniversitesi'nde marjinal gruplara mensup az sayıdaki öğrencinin Kredi Yurtlar Kurumu'nda yapılan düzenlemeyi protesto etmek amacıyla başlattığı ve 3 gündür süren çadır eylemine CHP'li milletvekillerinin ardından Levent Kırca, modacı Barbaros Şansal ve bazı öğretim elemanları da destek verdi. 

Yurt eylemine destek vermek amacıyla gelen Levent Kırca, İzmir'de hükümeti, meslektaşlarını ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef aldı. Gezi olaylarına destek vermeyen meslektaşları için Kırca, "Nerededir Türkiye'nin sanatçıları. Türkiye Cumhuriyeti'nin fırsatlarında yararlanıp sanatçı olmuşsun. Adın sanatçı, yazıklar olsun sana, ne yapıyorsun, korkuyorsun. Ya dizi çekemezken, ya bankadaki hesaplarımı araştırırlarsa, bu paralar nereden geldi derlerse. Şimdi bunlara göğüs germezsen yarın bütün paraları elinden alırlar. Bütün paralara el koyarlar, zaten böyle bir olanağın olmaz. Yalnız ne söylüyorsam demokratik yollardan söylüyorum." dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çalıştığını, TSK'nın Atatürk devrimlerini yok etmekle meşgul olduğunu iddia eden Kırca, "TSK maalesef ses çıkarmıyor. Yüzlerce binlerce Atatürkçü subay içeride sürünürken bugün dışarıdaki TSK, Atatürk'ün devrimlerini yıkmakla meşgul. Şimdi bu bana silahlı kuvvetlerinin bir daha açacağını gösteriyor. Ben silahlı kuvvetlerini yıkmakla suçlanacağım. Şunu söylüyorum, demokratik yollardan ne yapacaksak. İnsanlar fikirlerini söylemeli, düşüncelerini söylemeli. Demokrasi budur." şeklinde konuştu.

Ege Öğretim Elemanları Derneği Başkanı (EGÖDER) Can Ceylan ise yurtların erkek-kız olarak düzenlenmesinin cinsiyet ayrımcılığına ve devletin ahlak bekçiliğine soyunması sonucunu doğuracağını ileri sürdü.

 

CİHAN

17:50
 // ATATÜRKÇÜLÜK MÜ KALDI
Uyan ey yobaz Kırca uyan! Çağdışı bir ideoloji yerle yeksan oldu, Sen hala Atatürkçülük mavalları okuyorsun. Şöle bir anıtkabir'e git de çapıt bağla. Belki dileklerin gerçekleşir. Pis fosil ve faşist kafanı da alkolsüz bırakma e mi benim ayyaş şebeğim....
27 Eylül 2013 17:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler