YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Levent Ersöz yeniden cezaevinde
Levent Ersöz yeniden cezaevinde
01 Ağustos 2009 08:37
Levent Ersöz, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyordu...

İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, tedavi gördüğü Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden cezaevine götürüldü.

Alınan bilgiye göre, tutuklu bulunduğu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde rahatsızlanarak önceki gece Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve oradan da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderilen Ersöz, hastaneden çıkarıldı.

Ersöz'ün avukatı Ali Rıza Dizdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bacağındaki rahatsızlık nedeniyle yürüyemeyen müvekkilinin ayrıca kalbindeki stentlerden dolayı sancısının olduğunu bildirdi. Dizdar, müvekkilinin prostat rahatsızlığı nedeniyle de bir torbayla dolaştığını kaydetti.

Dizdar, müvekkilinin sağlık durumunun ve psikolojisinin çok kötü olduğunu, bunu doktorların da ifade ettiğini, tüm bunlara karşın Ersöz'ün cezaevine geri götürülmesini anlayamadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Müvekkilim, bacağındaki iltihaplanma ve buna bağlı açık yara olduğu için yürüyemiyor. Kalp ve prostat rahatsızlığı var. Kalbindeki stentlerin değiştirilmesi gerekiyor. Hastanede tutulması gerekirken cezaevi aracına koyarak cezaevine götürdüler. Bırakın hastaneden çıkarılmasını, ambülansla götürülmemesini dahi anlayabilmiş değilim. Hastanenin ortopedi servisi bacağındaki iltihaplanmayla ilgili olarak müvekkilimin 3 gün sonra yeniden hastaneye getirilmesine karar vermiş. O zamana kadar müvekkilimin durumu ne olur, onu bilemem.''
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler