YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Leman Sam hakkında suç duyurusu
Leman Sam'ın gündeme bomba gibi düşen kurban twiti başına dert açtı.
Leman Sam hakkında suç duyurusu
08 Ekim 2014 / 16:37 Güncelleme: 08 Ekim 2014 / 16:39

Eskişehir'de 2 yıl önce bir sokak köpeğini tabancayla ateş ederek yarayan Hukuksal Bakış Derneği Başkanı avukat Turgay Balaban, kurban kesenleri IŞİD teröristlerine benzettiği öne sürülen sanatçı Leman Sam hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.
 
Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapan Eskişehir barosu avukatların Turgay Balaban, Leman Sam’ın sosyal paylaşım sitesinde kurban kesenler için ’Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır’ diye yazı yazdığını söyledi. Sam’ın bu sözleriyle Müslümanları aşağıladığı savunan Balaban cumhuriyet savcılığına verdiği şikayet dilekçesinde şöyle dedi:
 
"Sanatçı Leman Sam, ’ifade ve düşünceyi açıklama özgürlüğünün’ sınırlarını aşacak nitelikteki bu beyanı ile TCK 216/3 maddesinde düzenlenen halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak suçunu işlemiştir."
 
Sokak köpeğini yaralamıştı
 
Avukat Turgay Balaban 12 Temmuz 2012 tarihinde Sazova Mahallesi Ayçiçek Caddesi’ndeki Elmalı Konakları Sitesi’nde  5-6 yaşlarındaki bir çocuğa saldırdığını öne sürdüğü sokak köpeğine taşıma ruhsatlı tabancasıyla 3 el ateş etmişti.
 
Boynuna ve sağ kulağına isabet eden 2 kurşunla yaralanan köpek parktan kaçıp uzaklaşmış, yaralı köpek yaklaşık 3 saat sonra Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ekipleri tarafından bulunarak Doğal Yaşam Merkezi’ne götürülerek tedavi altına alınmıştı. Balaban, köpeğe ateş etmesinin gazetelerde ve internette yer almasının ardından yapılan yorumlarda kendisine hareket ettikleri iddiasıyla 210 kişi hakkında şikayetçi olmuştu.
 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler