YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Laz Ziya’ Adli Tıp'ta
Laz Ziya’ Adli Tıp'ta
16 Ocak 2014 18:22
İstanbul Sarayburnu'nda Sarai Sierra'yı öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ‘Laz Ziya’ olarak bilinen Ziya Tasalı, cezai sorumluluğunun bulunup bulunmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

İstanbul 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Sara Sierra cinayetine ilişkin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada “Laz Ziya” olarak bilinen tutuklu sanık Ziya Tasalı, Sarai Sierra'nın ailesinin avukatı Ceren Şarman ile davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın avukatı Nur Yılmazer hazır bulundu. Tasalı’nın avukatı Sinan Kamil Küçükoğlu, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden verilen ve Tasalı’nın ceza ehliyetinin tam olduğuna ilişkin raporu kabul etmediklerini söyledi.

Tasalı’nın cezai sorumluluğunun bulunup bulunmadığına ilişkin kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar veren mahkeme heyeti, suç tarihi itibari ile ve halen işlediği iddia edilen suçlara ilişkin herhangi bir akıl hastalığını veya zayıflığının bulunup bulunmadığına ilişkin rapor düzenlenmesini istedi. Tasalı’nın tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler