YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lavrov: Türkiye ile savaşa...
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, angajman kuralları çerçevesinde düşürülen Rus uçağı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Lavrov, "Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz" dedi.
Lavrov: Türkiye ile savaşa...
25 Kasım 2015 / 13:42 Güncelleme: 25 Kasım 2015 / 14:43

Rus savaş uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesi sonrası açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz" dedi. 

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'yla bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Lavrov, "Türkiye Dışişleri Bakanı bana Türk hava kontrolörlerinin vurdukları uçağın milliyetini bilmediklerini söyledi" dedi.  

Görüşme hakkında detaylar veren Lavrov, "Türkiye Dışişleri Bakanı'nın dikkatini, Rus Su-24 uçağının Suriye'de IŞİD'in petrol yataklarını vurduktan sonra düşürüldüğüne dikkat çektim" ifadesini kullandı. 

"PLANLANMIŞ BİR PROVOKASYON"

Rus uçağının düşürülmesini  planlanmış bir provokasyon olarak niteleyen Lavrov, "Rus uçağının düşürüldüğü bölgede yalnızca militanlar yok, burada teröristlerin tesisleri de var" dedi.  

Suriye'deki teröre karşı mücadele hakkında da açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı, "Suriye sürecinde ilerleme sağlanabilmesi için Batı'nın Türkiye'deki Kürtlerle ilgili ortak bir tutum benimsemesi gerekiyor" dedi.

"RUSYA,  TÜRK YETKİLİLERİ AĞIRLAMAYI PLANLAMIYOR" 

Angajman kuralları çerçevesinde düşürülen uçak ile birlikte gerilen ikili ilişkiler ile ilgili konuşan Lavron, "Rusya, herhangi bir Türk yetkiliyi ağırlamayı planlamıyor" dedi.

"NATO GENEL SEKRETERİ'NİN AÇIKLAMASI TÜM NATO ÜYELERİNİN FİKRİNİ YANSITMIYOR"

Uçağın düşürülmesinin ardından Türkiye ile olan ilişkilerin ciddi olarak yeniden değerlendirileceğini belirten Lavrov, "NATO Genel Sekreteri'nin Türkiye'nin uçağımızı düşürmesinin ardından yaptığı açıklama tüm NATO üyelerinin fikrini yansıtmıyor. NATO'dan Türkiye'nin eylemiyle ilgili tarafsız değerlendirmeler yapanlar da oldu" dedi.

Lavrov sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye Dışişleri Bakanı "Türkiye, Suriye'deki militanların tesislerinin bulunduğu toprakları mı korumaya çalışıyor?" diye sorduğumda bana cevap veremedi." 

Acil çağrı gelmeli..
 // Hancıoğlu
Türki cumhuriyetlerden acil yorum yapmaları ve basına yansıması tüm dünyaya iletilmeli. Milli olmak böyle zamanlarda anlaşılır. Yunan medyası bile provakasyona başlamış. "Rusya yanına bırakmaz" yazıyor. Neredesin Türk dostu. Bu gezegende yanlız mıyız yoksa........
25 Kasım 2015 Çarşamba 15:27
SEN KİMSİN
 // metin2735
ÇAKAL BAK SEN KİMSİN TÜRKİYEYLE SAVAŞA GİRMEYECEGİZ SIKIYORSA GEL GİRDE GÖRELİM SİZİ.TÜRKİYEYİ UKRANYA VS.BAŞKA YERLERLE KARIŞTIRIYORSUNUZ GALİBA.BURASI TÜRKİYE OSMANLI TOPRAKLARI BURA GİRİŞ VAR ÇIKIŞ YOK....
25 Kasım 2015 Çarşamba 14:55
PLAN!
 // KASTAMONULU
TÜRKİYENİN PLANLARI 90 YILDIR BU KADAR MİLLİ VE GERÇEKÇİ OLAMAMIŞTI İÇİMİZDEKİ VE DIŞARIDAKİ MİHRAKLAR BUNA GÖRE HESAP YAPACAKLAR BUNDAN SONRA!...
25 Kasım 2015 Çarşamba 14:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler