YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Latif Erdoğan: Gülen ile yeminleşmeye hazırım
Bir dönem cemaatin en etkin isimlerinden olan Yeni Akit Yazarı Latif Erdoğan, "Eğer söylediklerimde bir kelimenin yalan olduğunu, iddia cesareti varsa, istediği televizyonda Fetullah Gülen ile canlı yayında yeminleşmeye hazırım" dedi.
Latif Erdoğan: Gülen ile yeminleşmeye hazırım
23 Mart 2014 / 21:46 Güncelleme: 23 Mart 2014 / 21:47

Fetullah Gülen hakkında yaptığı açıklamalar bir anda kamuoyunun gündemine oturan Latif Erdoğan, Yeni Akit'te dün yayınlanan köşe yazısında "Ben sözü arkadan dolanıp söylemiyorum, doğrudan ifade ile diyorum ki, eğer söylediklerimde bir kelimenin yalan olduğunu iddia cesareti varsa, istediği televizyonda, Fethullah Gülen'le canlı yayında yeminleşmeye hazırım. Bu arada, üzerine hiç vazife olmadığı halde çemkiren fırsat kollayıcılarına ise; ahmağa en güzel cevap sükuttur kaidesince davranıyor, sükut ediyorum" dedi.

"Onun, oltasında solucan kullanması yeni bir olay değildir. Bu sebeple artık seyredilmeyen ekranlarında bulabildikleri birkaç kişiyi konuşturup hakkımda tezviratta bulunmalarını ciddiye alacak değilim" diyen Latif Erdoğan kardeşi üzerinden kendisinin yalanlanmaya çalışılmasını da eleştirdi.

Kardeşi üzerinden kendisinin karalanmaya çalışılmasına değinen Erdoğan, "Onlardan birisi de; kan bağım olsa da zihni, fikri hiçbir bağım kalmamış olan her şeyin ikinci elden kopyası Mehmet Erdoğan'dır. Karakterini, şahsıma yaptığı sinsi kalleşliklerini bildiğim içindir ki, aynı beldede yaşamamıza rağmen tam on dokuz sene kapısını çalıp evine gitmedim. Eşi vefat edince yüreğim acıdı evine gidip taziyede bulundum. Annemin ısrarıyla iki üç defa bu münasebetle evine gidip geldim.

Şimdi bu fırsat bezirganı, her zaman yaptığını yeniden tedavüle koymuş. Benim sırtımdan bir yerlere gelmek hırsı, zaten kıt olan aklını tamamen elinden almış ki, hakkımda şeytanları dahi utandıracak yalan ve iftiralarla, duygu sömürüsüne başlamış. Böylesi ezik, sefil, böylesi ikiyüzlü birisiyle beni uğraştırıp, gizli emelleri uyarınca beni içten vurmak peşinde olanlar yanlış taktik peşindeler" dedi.

Fetullah Gülen'in yayın organları tarafından hedefe koyulan Latif Erdoğan, "Elhamdülillah, ruh sağlığım da, beden sağlığım da yerinde. Ne söylediğimi, niçin söylediğimi çok iyi biliyorum ve bütün bunlarda da Rabbimin rızasından, ülkemin menfaatinden başka zerrece beklentim yok ve olmadı. Kitap ve sünnete ve onların ebedi düsturlarına sımsıkı bağlıyım. İnandığı hak davaya ölümüne bağlı sadık bir dava adamıyım. Soyut iftiralarla, bütün hayatımda şiar edindiğim dürüstlük ve ciddiyetimi yıpratma gayretinde olanlar, şimdiden bilsinler ki, şahsımda denedikleri bütün şenaat oyunlarında haybet ve hüsrana uğrayacaklar; inşallah beni vicdanıma karşı utandıracak hiçbir suçla itham edemeyeceklerdir. İftiraya gelince, böylesi bir zaaf çamurunun üzerine sıçramasından korunabilmiş kaç masum gösterilebilir ki? Böyle masumlardan biri olursam, buna üzülmem, aksine iftihar ederim. Çünkü bu yol, nebilerin, sıddıkların, salih kulların yoludur; ben de bunu böyle bilmekte, böyle ikrar etmekteyim" ifadesinde bulundu.

nerde o yürek
 // depakın
evet arkadaşlar hepsi bir bir çözülecek sadece sabır gerekiyor bize çünkü sabırla nasıl bir örgütün içinde bulunduğunu anlayıp yapılan pisliği tüm gerçekleri ile gerekli yerlere açıklayacak temiz ve saf kardeşlerimiz vardır tüm meseleyi yine bu vicdan sahibi arkadaşlarımız sayesinde çözecek ve bu pisliğin kökünü kazıyacağız Allah ın izniyle bundan şüpheniz olmasın kardeşlerim Allah her zaman doğrunun yanındadır vatana ihanet edenin değil artık gün birlik beraberlik günüdür kalleşlik değil......
24 Mart 2014 Pazartesi 11:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler