YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuzey Irak'tan operasyona ilk tepki
Kuzey Irak'tan operasyona ilk tepki
19 Ağustos 2011 08:16
Kuzey Irak’tan operasyona ilk tepki geldi. Çukurca'da 8 askerin şehit olmasından duyulan üzüntü dile getirilirildi ancak operasyonların son bulması da istendi...

Kuzey Irak’a yönelik hava operasyonunda en az bir köyün zarar gördüğünü öne süren Bölgesel Kürt Yönetimi adına yapılan açıklamada, Çukurca'da 8 askerin şehit olmasından duyulan üzüntü dile getirilirken, bölgedeki barışçıl sürece zarar veren bu tür girişimlere biran önce son verilmesi, sorunların diyalog yöntemi ile çözülmesi için çaba sarf edilmesi çağrısı yapıldı.

Bölgesel Kürt Yönetimi ve Irak Kürdistan Demokrat Partisi’ne bağlı Kurdistan TV ile Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu Kürdistan Yurtsver Birliği’ne bağlı NRT kanalı Kandil Dağı eteklerinde isabet alan bazı noktalarda çekilen görüntüleri yayınladı.

Kandil Dağı’ndaki PKK kamplarını hedef alan operasyonda bir çok köyün isabet aldığı öne sürülürken, Revandız yakınlarındaki Werte bölgesinde bulunan Kozine köyünde köylülere ait bağ, bahçe ve ekili arazilerinde tahrip edildiği iddia edildi.

BARZANİ’NİN AÇIKLAMASI

Kuzey Irak’taki Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Bölge Başkanlık Divanı, Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen ve çok sayıda Türk askerinin şehit olduğu patlamaya ilişkin bugün yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Türkiye’de bir kez daha savaş ve çatışmaların yaşanmasından üzüntü ve endişe duyulduğu belirtildi. Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen ve çok sayıda Türk askerinin hayatını kaybettiği patlama kınandı.

Savaş ve askeri yöntemlerin yıkım ve acılara yol açmak dışında bir sonuç vermediği, sorunların daha da çözümsüz hale gelmesine yol açtığı belirtilen açıklamada bölgedeki barışçıl sürece zarar veren bu tür girişimlere biran önce son verilmesi ve sorunların diyalog yöntemi ile çözülmesi için çaba sarf edilmesi çağrısı yapıldı. (Vatan)

kuzey ıraka hava operasyonu hk.
 // remzi türkileri
Talabani ve Barzani diyalogdan bahsediyorlar.
fakat hükümetimiz kürd açılımı ile ve fazlası ile diyalogla çözüm aramıştır.Sonuç ;hüsran
ırak yönetimi enaz bir köyün zarar gördüğünden bahsediyor,bu demek oluyor ki,ırak kendi topraklarında (yerleşim yerlerinde)bu teroristleri hala barındırıyor....
19 Ağustos 2011 20:47
kimle diyalog,
 // ismail memiş
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
19 Ağustos 2011 10:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler