YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kütüphanelerde FETÖ Temizliği
Kütüphanelerde FETÖ Temizliği
28 Eylül 2016 17:35
Siirt'te bulunan kütüphanelerde, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in imzası bulunan ve FETÖ ile bağlantılı olduğu tespit edilen yayınevlerine ait yaklaşık 450 kitap toplanarak, imha edildi.

Siirt'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) ile bağlantılı olduğu tespit edilen yayınevlerine ait kitaplar kütüphanelerden kaldırıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, yaptığı açıklamada, il ve ilçelerdeki halk kütüphaneleri ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından vatandaşların yoğun zaman geçirdiği kahvehane ve kafelerde kurulan kitaplıklarda, Resmi Gazete'de yayımlanan "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname" ile kapatılan yayınevilerine ait kitaplarla ilgili çalışmaların tamamlandığını bildirdi.

kutuphane-ic.jpg

Uslu, şunları kaydetti: "15 Temmuz'da ülkemizin bütünlüğüne, demokrasisine, cumhuriyetine yönelik bir darbe kalkışması yapıldı. Bütün kurumların aldığı önlemler gibi Kültür ve Turizm Bakanlığınca gelen resmi yazılar doğrultusunda İl Halk Kütüphanesinde ve ona bağlı kütüphanelerde bulunan bölücü terör örgütü elebaşı FETÖ'nün kitapları ve buna yakınlığı ile bilinen yayınevinden oluşan yaklaşık 450 kitap, komisyon marifetiyle kütüphanelerden toplanarak imha edilmiştir."Uslu, toplanan FETÖ yayınlarının yerine vatandaşların ilgisini çekecek yeni ve güncel kitaplar konulduğunu bildirdi.


AA

Etiketler: , ,
yeni mi uyandınız!
 // Ömer
katalog tarama ile Resmi kurumlara ait kütüphanelere son dönemlerde alınan kitapların bakınız. Kitap alım komisyonundaki kişilere bakınız yeterli. ...
28 Eylül 2016 Çarşamba 18:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler