YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurultay, bir paralel yapı organizasyonudur
Tamer Korkmaz, MHP'nin 19 Haziran'da gerçekleştirdiği kurultaya dair bir çok bilmecenin bulunduğunu, kurultayın paralel yapı organizasyonunda, Meral Akşener'i başkan yapma üzerine planlandığının altını çizdi.
Kurultay, bir paralel yapı organizasyonudur
21 Haziran 2016 / 09:12 Güncelleme: 21 Haziran 2016 / 09:36

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Sivil Düşünce' programının daimi konukları gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz, muhaliflerin gerçekleştirdiği tartışmalı kurultaya dair değerlendirmelerde bulundular. 

İşte Tamer Korkmaz'ın konuşmasından önemli satırbaşları: 

KURULTAY, BİR PARALEL YAPI ORGANİZASYONU!

MHP'de muhaliflerin 19 Haziran'da yaptığı kurultayda 10 Temmuz'da kurultay yapma kararı çıktı. Böyle bir süreci uzatmadan, tüzük kurultayı yerine direk seçimli kurultay noktasında bir çözüm üretmişti Bahçeli yönetimi. Devlet Bahçeli dinlenmedi bir gövde gösterisi yapılmaya çalışıldı.

Dışarıdan bir müdahaleyle MHP yönetiminin ele geçirilmek istendiğine dair olay bir kez daha ortaya çıktı dünkü kurultayla. Akşener eksenindeki delegeler akredite edildi ve hepimiz gördük ki diğer muhalif adaylarla Akşener'in de arası açıldı.

Bu bir partinin dış etmenlerle, dış mühendislik hesaplarıyla iç dinamiklerine aykırı olarak dışarıdan gelinip bir partinin ele geçirilme projeksiyonudur ve bunun arkasında paralel yapı var. Paralel yapı da Türkiye'deki komprador burjuvazinin ekseninde olaya müdahil olmuş durumda. Yanı dışarıyla bağlantılı.

MUHALİFLER BİLE ŞAŞKINLIĞA UĞRADI

Meral Akşener partinin başına geçirilmek isteniyor

Planlanan şey çok açık. MHP'den gelmeyen, ülkücü olmayan bir isim olan Meral Akşener'in partinin başına geçirilmek istenmesi. Diğer adaylarla ilgili bir çok yorumda bulunabiliriz. 

Koray Aydın geçtiğimiz kongrede aday oldu ve 400 küsur oy aldı. Parti içerisindeki ülkücülüğü tartışılmayan bir isim olarak da bu hakkını kullandı.  Parti içerisinde eğer bir değişiklik yapılacaksa kendi içerisindeki siyasilerle bu olmalıdır. 

Dünkü kurultayı izlediğimizde  nasıl bir oyun oynandığını, adeta yangından mal kaçırır gibi bir paralel kurultay olduğunu açık bir şekilde görüyoruz. 

Tek maddelik bir kurultay bekleniyordu. Tüzük değişikliği kurultayını muhalifler toplarsa, sadece tek madde değil birden fazla değişiklik yapılır diye hatırlatma yapmıştık zamanında. Kongrede de aynen bu oldu. Koray Aydın da bu konudaki şaşkınlığını ifade etti. Bu bile neyin yapılmak istendiğini, dışarıdan bir müdahaleyle partiye el koyulmak istendiğinin onlarca göstergesinden biridir. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK
 

OLABİLİR AMMAAA ➷➷➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
ASlL HAİNLER, ORGANİZASYONU YAPANLAR Ml, YOKSAAA: ORGANİZASYONA YEŞİL lŞlK YAKARAK, ZİL TAKlP OYNAYANLAR Ml?!?!? ...
21 Haziran 2016 Salı 16:22
Tamer kardes
 // uykucu
Mansur Yavas'in ve Ekmelettin Ihsanoglu'nun arkasinda cehape ile elele yuruyen Bahceli paralel bir projeye hizmet etmiyor muydu?...
21 Haziran 2016 Salı 11:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler