YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş'tan 'sandık' önerisi
HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, hazirandaki seçimlerde halkın önüne ikinci bir sandık konulması, anayasa yapıcı meclisi seçilmesi önerisinde bulundu.
Kurtulmuş'tan 'sandık' önerisi
27 Ocak 2011 / 15:01 Güncelleme: 27 Ocak 2011 / 15:08

HAS Parti Genel başkanı Numan Kurtulmuş, Haziran ayında yapılacak seçimlerde halkın önüne ikinci bir sandık konulması gerektiğini ifade ederek, "Seçimde halkın önüne ikinci bir sandık konulsun ve anayasa yapıcı meclisi seçsin. O mecliste doğrudan doğruya halkın anayasasını yapsın" dedi.  

Numan Kurtulmuş, iki gün kaldığı Ordu'da parti yöneticileri, Oda ve sendika temsilcilerinin katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada yeni anayasa tartışmalarına değindi. Kurtulmuş, halkın AK Parti'ye 2002, 2007 ve 12 Eylül referandumlarında verdiği desteklerle bir anlamda 'siyasi ve hukuki reform talebinde' bulunduğunu, ancak hükümetin buna kulak tıkadığını ileri sürerek, "Siz her istediğiniz yasayı 10 dakika içersinde parlamentodan geçirmeyi biliyorsunuz da, 8 yıldır tek başına iktidarsınız, bu memleketin siyasi ve hukuki reform talebini gerçekleştirmek için niçin sıra o işe gelmiyor, niye bir adım öne gidiyor sonra iki adım geriye atıyorsunuz" diye konuştu.   

Kurtulmuş, Haziran ayında yapılacak seçimlerde halkın önüne ikinci bir sandık konulmasını da teklif ederek şöyle konuştu: "Şimdi de 'Anayasayı anayasacılar değil millet yapacak' diyor. Doğru söylüyor da nasıl yapacağını söylemiyor. Bu seçimde milletin önüne koyun ikinci bir sandık, anayasa yapıcı meclisi seçsin, bu meclis doğrudan doğruya halkın anayasasını yapsın. Ancak görünen o ki onların derdi  bu milletin kendi anayasasını yapmak değil, anayasa tartışmaları üzerinden siyasi rant elde etmek, 3-5 oy fazla almak. HAS  Parti olduğu müddetçe, 'Anayasayı millet yapsın bir kere daha oy verin' sözü bir balondan ibaret olacaktır. Millet bu yanlışa, bu yönlendirmeye asla prim vermeyecek ve hesabını sandıkta soracaktır"

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler