YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş'tan kritik çözüm süreci açıklaması
Kurtulmuş'tan kritik çözüm süreci açıklaması
26 Eylül 2014 19:25
Çözüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, milletin iradesinin dışına çıkılmayacağının altını çizdi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çözüm süreci konusunda çok mesafe katedildiğini belirten Kurtulmuş, milletin iradesinin dışına çıkılmayacağının altını bir kez daha çizdi.

HSYK seçimleri

Önce HSYK'nın bütün seçimlerinin tamamlanmasını bekleyeceğiz. Herkesin demokrasinin kurallarına göre düşünmesi lazım. Yargının bağımısız olması demek millet iradesinin dışına çıkılacağı anlamına gelmez. Milli irade yok sayılarak Türkiye'nin bu 3 kurumu yapılandırılamaz.

Çözüm süreci

İkinci mesele çözüm süreci fantezi bir mesele değildir. Laf olsun diye ortaya konulmuş bir mesele değildir. Türkiye'nin en riskli sorunu olan bu sorunun ortadan kaldırılması için başlatılmış bir süreçtir. Çözümün ortaya konulması için geriye az bir yer kalmıştır. Türkiye çözüm iradesinden vazgeçmez. Çözüm sürecinin kendisi zor bir süreçtir. Çok mesafe alındı. Ümit ediyorum ki Türkiye'nin evet bu mesele bitti diyeceği noktaya gelinecektir. Temel adımlar atılmıştır geri kalan adımlar sürecin hassasiyeti içinde atılacaktır.

TİKA ile ilgili haberler

Maalesef dün bazı gazetelerde Kosova ile ilgil bazı haberler ortaya konudu. Maalesef bu haberler yalandır bütünü iftiradır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kosova'ya en büyük desteği veren ülkeyiz ve buna devam edeceğiz.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler