YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: 'Dokunulmazlık dosyaları Meclis’e gelecektir'
Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Anayasa Komisyonunda çıkan tartışmaları değerlendirerek, "Kim ne yaparsa yapsın dokunulmazlık dosyaları milletin istediği istikamette Meclis’e gelecektir" dedi.
Kurtulmuş: 'Dokunulmazlık dosyaları Meclis’e gelecektir'
02 Mayıs 2016 / 19:11 Güncelleme: 02 Mayıs 2016 / 20:10

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde altıncı kez toplandı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nun ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'un açıklaması şöyle:

"Terör saldırılarının milletimize zarar veremez noktaya gelebilmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Birimlerimiz büyük bir koordinasyon içerisinde çalışıyor. Yüzde 99 olsa bile açıklama yapmıyoruz. Kesinleşince açıklamaları yapıyoruz.

1 Mayıs'ta 140 etkinliğe yaklaşık 180 bin kişi katıldı. 20 korsan gösteride 235 kişi gözaltına alındı.

49 bombalı saldırı engellendi

Mahalle ve çarşı bekçilerinin alınması, köy korucularının ilave alımın yapılması konusunda sunumlar yapıldı. Mühimmat konusunda ileri tekniklerde mühimmatların alınması görüşüldü.

Ocak ayından bu yana çok sayıda önlenmiş olay var. Bunları tek tek saymak istemiyorum. Elimizde bunların notları var. Sadece rakamını söyleyeyim, 85 önemli olay önceden istihbaratları yapılarak önlenmiştir. Bunların 49'u canlı bombadır ya da bomba düzenekleri yerleştirilmiş, bombalı, patlayıcı maddelerle donatılmış araç ve gereçlerdir. Dolayısıyla bunların önlenmiş olması da Türkiye'de terörle mücadele bakımından fevkalade önemli bir tedbir olarak ortaya konuluyor.

Meclis'te yaşananlar yakışmıyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki bu toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. Meclis'te yaşananlar yakışmayan görüntülerdir. Ama dokunulmazlık rafa kaldırılır diye kimse düşünmesin. Meclis, siyasetin merkezidir. Orada her fikirden insanlar bulunabilir. Kimsenin Meclis'i bu görüntülere mahkum etmeye hakkı yoktur.  Bu çerçevede kim ne yaparsa yapsın dokunulmazlık dosyaları milletin istediği istikamette Meclis'e gelecektir" 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler