YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: Darbenin siyaset ayağı da var
Başabakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin siyaset ayağının da olduğunu, bunların hepsinin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.
Kurtulmuş: Darbenin siyaset ayağı da var
27 Temmuz 2016 / 18:05 Güncelleme: 27 Temmuz 2016 / 18:30

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

DARBENİN SİYASİ AYAĞI DA VAR

Kurtulmuş, "Siyaset ayağı da vardır, olmaması mümkün mü?  Türkiye'de hangi darbede siyaset ayağı yoktu?  Dolayısıyla bu kadar kendilerince hazırlanılmış, Cumhurbaşkanımızı öldürmek üzerine, öyle başlayacağı varsayılan bir darbenin mutlaka başka ayakları da vardır. Bunların hepsinin çıkartılması lazım." dedi. 

Kurtulmuş, FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu geceye ilişkin, "Ben hemen bakan arkadaşlarımızı, başta Milli Savunma Bakanımızı ve İçişleri Bakanımızı aradım.

Sayın Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza, telefonlarına ulaştım. Başbakanımızın Özel Kalem Müdürü çıktı, Cumhurbaşkanımızda Sayın Berat Bey çıktı.

BİR ÖNCEKİ GENEL KURMAY BAŞKANIMIZ NECDET ÖZEL'İ ARADIM

Onunla konuştuk. Bu arada, bundan evvel de bir önceki Genelkurmay Başkanımız Necdet Özel Paşa'yı aradım. Sağ olsun Necdet Özel Paşa da zaten meseleyi son derece ciddi bulduğunu, birçok kuvvet komutanına ulaşamadığını söyledi.

'Sizin zaten önceki birçok arkadaşınızdır, şu anda illa en üstte olmayabilirler ama kime ulaşabilirseniz ulaşmaya çalışın.' dedik. Sağ olsun Necdet Paşa da o akşam sıkı bir telefon diplomasisi yürüttü. Hemen arkasından Çankaya'ya geldik." açıklamasında bulundu.

 // Rasim DUMAN
Silahli Kuvvetlerimiz'de bir "reorganizasyon" yapilacak ise - ki, kanaatimce, yapilmasi da kacinilmaz/ihmal edilemez bir raddeye gelmistir - Necdet OZEL gibi mumtaz ve mustesna insanlarin kiymetli fikirlerinden mutlaka istifade edilmelidir diye dusunuyorum....
27 Temmuz 2016 19:14
 // Rasim DUMAN
Eski GenKur Baskanimiz, muhterem komutanim Necdet OZEL, bu darbenin akamete ugratilmasinda cok buyuk rol oynayan "gizli kahramanlarimiz"dandir. Meslek ve ozel hayati boyunca izzet,seref ve haysiyetine leke kondurmamis "asil" ve "milli" bir vatan evladidir. Maiyetinde vazife yapmak nasip olmadi ama, giyaben taniyorum ve methini de cok duydum. Rabbim dunyada da ahirette de aziz kilsin insallah. Komutanim, ellerinizden opuyorum....
27 Temmuz 2016 19:08
CHP'Lİ EREN ERDEMİ İHBAR EDİYORUM..!
 // ismail emre
"Türkiye ile İran savaşa girse İran'ın yanında yer alırım" Diyen Eren Erdemi hiç vakit kaybetmeden tutuklayın sonra da idamlıklar listesine ekleyin...

Madem demokrasi nöbetindeyiz siyasi ayaklardan birini ihbar ediyorum işte vatan haini olduğuna delil daha ne istiyorsunuz bu düşünce özgürlüğü müdür???

Eğer ifade özgürlüğü ise siyasi ayağına nasıl müdahale edeceksiniz?
...
27 Temmuz 2016 Çarşamba 19:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler