YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş: Darbeci askerler eylem yapabilir
Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, FETÖ'cü firari darbeci askerlerin eylem yapabileceğini söyledi.
Kurtulmuş: Darbeci askerler eylem yapabilir
10 Ağustos 2016 / 01:30 Güncelleme: 10 Ağustos 2016 / 00:27

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Habertürk televizyonunda canlı yayınlanan 'Teke Tek' programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından 216 askerin firari olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Onlar ve onlarla işbirlikçiler üzerinden birtakım ferdi eylemler, suikastler içerisine girebilirler" diye konuştu.

Darbe girişimiyle ilgili "Bundan sonra Türkiye'de bu hareketin devamının geleceğini düşünüyor musunuz? Yoksa riski atlattık mı?" sorusu üzerine Kurtulmuş, 15 Temmuz'da sadece bir darbe girişiminin olmadığını, bunun önceki darbelerden farklı olduğunu belirtti.

Bu darbe girişimiyle önce yönetimin değiştirilmesi, eş zamanlı olarak Türkiye'de bir iç savaş çıkması ve sonunda da yabancı işgale, Türkiye'ye işgale hazırlama projesi olduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, “Bunu söylediğimiz zaman bazıları ürküyor ya da abartılı bulabiliyor ama Irak'ın paramparça hale gelmesi, Irak'taki o sürecin başlamasından 20 ay sonra gerçekleşmiştir. Suriye, 18-19 ay sonra bugünkü Suriye haline gelmiştir.

Bu, Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin en karanlık, en zor virajıydı, ülkemiz tam tabiriyle uçurumun kenarından döndü. Artık yakın dönemde Türkiye'de bir darbe teşebbüsünün olabileceği, buna benzer bir hain planının uygulanmaya konabileceğini zannetmiyorum." ifadelerini kullandı.

DEVLET BÜTÜN BİRİMLERİYLE UYANIK VAZİYETTE

Yeni tarihlerin verildiğinin hatırlatılması üzerine de Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Bu FETÖ'cü çete ve bunlarla işbirliği halinde olanlar, 'vazgeçtik, yenildik, kenara çekilelim' diyecek değiller. Bunlar başka vesilelerle, algı operasyonları üzerinden, örneğin Türkiye ekonomisinin kötüye gitmesini sağlayacak birtakım algıların oluşmasını temin edebilirler.

Şu anda 216 firari asker var. Onlar ve onlarla işbirlikçiler üzerinden birtakım ferdi eylemler, suikastler içerisine girebilirler. Siber saldırı teşebbüsünde bulunabilirler. Bundan sonra uyanık olmak lazım. Devlet de bütün birimleriyle uyanık bir vaziyette. Bundan sonra gelebilecek her türlü tehdidi savuşturmak için tedbirli bir şekilde duruyor. Bundan sonra ne yapacağız? Bunlardan bir tanesi, devletin bütün kademlerini bu adamlardan temizlemek lazım.

Devleti ele geçirilecek bir mekanizma olmaktan çıkarılarak, gerçekten devletin hizmet edilecek bir alan haline dönüştürülmesi için de demokratik reformların yapılması gerekiyor. İki alanda çok işimiz var.

Bu işler uzun sürebilir ama öncelikli olarak hiç merhamet etmeden, bu işe bulaşmış, FETÖ örgütüyle kenarında, içinde, bir türlü irtibatı, iltisakı olan herkesin mutlaka bunun hesabını vermesi lazım. Yaptıklarının burunlarından fitil fitil getirilmesi lazım."

açık ve net könuşun.
 // hursit dilaver
şu işgal lafını ete kemiğe burundurun. laf öla beri gele bir tarif gibi duruyör. genel könuşmayın. döbra anlatın ki millet bilsin. hep böyle yarım könuşuyörsunuz. biz de ciddiye almıyöruz tabi.sömut yani muşahhas tarif ve enlatım yapın. SURİYEDE İŞİDİ YENMEK İÇİN 45 DEVLET VAR AMA ,TURKİYEYE AMAN SEN GİRME DERLER.VE İŞİD SAVAŞI 20 YIL SURECEKMİŞ.TURK İÇ SAVAŞI DA 4 YIL SURECEKTİ.. planlamışlar yani..bunları dögruca anlatın da bilelim....
10 Ağustos 2016 Çarşamba 11:00
 // Ömer
taltifler konusundaki adaletsizliği sakin gözardı etmeyiniz.daha döne kadar s.cumhurbaşkanı için hiçte olumlu konuşmayan hata neredeyse hakarete varan söylemleri ile birlikte 16 temmuz 01:20 de görüştüğüm polis memuru bir kaç kardeşime; durumu sorduğumda. Hazır bir şekilde Evdeyiz grup amiri beklemede kalın diyor.emir bekliyoruz... Ve bu kişiye 17 sabahı özel araç ve şöför tahsis edilmiş olup mahiyetindeki personele düşüncesine göre taltif düzenleme yetkisi.......
10 Ağustos 2016 08:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler