YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurtulmuş açıkladı! TSK'nın envanterinde kayıp var mı?
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Türkiye’yi işgale hazır hale getireceklerdi” dedi. Kayıp envanter olduğuna yönelik iddialara da cevap veren Kurtulmuş, "Şu anda TSK envanterinde olan hiçbir aracın kayıp olmadığını söylemek lazım" dedi.
Kurtulmuş açıkladı! TSK'nın envanterinde kayıp var mı?
22 Temmuz 2016 / 16:02 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 16:11

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 
  
CHP'NİN" MECLİS İŞLEVSİZLEŞTİRİLDİ" TEPKİSİNE YANIT
 
Meclis rutin işlerine devam edecek. Meclis'in çalışmaları askıya alınmadı. Burada bir yanlış anlatma var. OHAL tedbirleri Türkiye'nin hızlı ve etkin bir şekilde kurtarılması için gereklidir. Bir de şöyle bir şey var Meclis çok efektif çalışmıyor. Bu nedenle çok hızlı kararlar alınıp verilmesi gerekiyor. OHAL Meclis'i ortadan kaldırmış değildir. Meclis ve CHP'den bir şey kaçırmıyoruz. 
 
DARBENİN TALİMATNAMESİ ORTAYA ÇIKTI
 
3-5 tane çapulcu bir araya gelerek bu darbe hazırlanmadı. Bu darbe uzun yıllar içerisinde ordunun içerisine yerleştirilmiş sadece ordu değil eğer başarılı olsalardı ne yapacaklarına dair bir talimatname ortaya çıkmış.  
 
Belki de sadece 15 Temmuz akşamının hazırlığı haftalar aylar sürmüş. Cinayet çetesinin bir kısmı yakalanmış ama muhtemeldir ki hala bir kısmının dışarıda olduğu daha da önemlisi bunların sivil ayaklarının ortaya çıkarılmamış olduğu mümkündür.
 
Parti bayrakları olmadan bir Türkiye mitingi olarak bunların organize edilmesi gerekir. Bu kürsü AK Parti'nin olduğu kadar CHP'nin MHP'nindir. Bu nöbete devam edeceğiz. Bu duyarlılık devam edecek. 
 
Alanlarda her partiden insalar bir araya geldi Allah razı olsun. CHP mitingine de AK Parti'den katılım olacak. Biz siyasette birbirimizi eleştirerek devam edeceğiz. Devleti yönetenler olarak tedbirlerimizi alacağız. 
 
DARBE GİRİŞİMİ SONRASI KAYIP ENVANTER VAR MI? 
 
Çok spekülasyonlar oluyor. Bunlar resmi makamlarca teyit edilmediği sürece inanmamak lazım. Şu anda TSK envanterinde olan hiçbir aracın kayıp olmadığını söylemek lazım. Birliklerine henüz dönmemiş olanlar var.

Bunların sistematik bir darbe tehdidi içinde olma ihtimalinin olmadığını ifade etmek gerekir ancak belki bireysel anlamda suikast teşebbüsleri, provokasyon tehditlerine karşı uyanık olmak lazım. Bir yerlerde patlamaya hazır adamlar olabilir. Temkinli olunmalı. Bunların ortaya çıkaracağı provokasyonlar olabilir bilgi kirliliğine itibar etmediğimiz sürece bunları engelleriz. 

...
 // ismail emre
TSK envanterinde kayıp hiçbir araç yok doğru demiş düşürülen helekopterin kaybolmadığı ortada......
22 Temmuz 2016 Cuma 16:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler