YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürtler'i en çok ülkücüler sever
Kürtler'i en çok ülkücüler sever
22 Nisan 2013 09:51
Tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez, MHP'yi çözüm sürecinde ülkücü hareketi sokağa dökmeye çalışmakla suçladı.

“Gül Sevdası” adlı tiyatro oyununu sergilemek için geldiği Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, çözüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Yenilmez, çözümü insanların bayram sabahını bekler gibi beklediğini vurguladı.

Yenilmez, “Sebep aramaktan bile vazgeçmişim. İnsanlar sanki tıraşını olmuş, sanki yeni elbiselerini giymiş bayram sabahını bekliyor, herkes bayram namazını bekliyor” dedi.

"MHP çözüm sürecinde ülkücü hareketi sokağa dökmeye çalışıyor"

Çözüm sürecinde MHP yöneticilerine “Susun yahu” diye seslenen Yenilmez, şunları söyledi: “Ülkücülük bir mensubiyettir, ülkücülük bir duygu hareketidir, ülkücülük bir sevda hareketidir. Ülkücülük ideolojik bir hareketin olması ötesinde, duygularıyla ve sevdasıyla hareket eden bir harekettir. Ülkücüler memleketin, insanların ihtiyaç hissettiğinde orada olma hareketidir ve olmuştur da...

Ülkücü hareketi anlayabilmeniz için ülkücü hareketin mensuplarından Muşlu Abdulsamet Karakuş'un Mamak'taki anasıyla karşılaştığı anı iyi bilmeniz lazım. Ve ben günlerdir, haftalardır, aylardır Milliyetçi Hareket Partisi'ni yönetenlere bunu diyorum; 'susun yahu susun.' Bir kere boşuna suçlanıyorsunuz. Hiç hak etmediğiniz suçlamalarla karşılaşıyorsunuz, kendinizi yanlış ifade ediyorsunuz.

Ülkücü hareketi sekmantının dışına alıyorsunuz. Ülkücü hareketi kavganın en cafcaflı döneminde sokaktan çekerken, barışın ve kardeşliğin söylendiği, konuşulduğu, -bırakın ki içten konuşulmuyor, bırakın ki hesaplı konuşuluyor- ama barış konuşulduğu bir ortamda siz ülkücü hareketi sokağa dökmek gibi, yani gayrimantıki açıklamaların içerisinde bulunuyorsunuz.

Kan ve gözyaşıyla yazılmış, insanların çoluğunun çocuğunun rızkından hala yürümekte olan bir hareketi milletle karşı karşıya getiriyorsunuz. Buna hakkınız yok, bunu yapamazsınız. Kimse de kusura bakmasın, ülkücü hareketi temsil noktalarında olan partilerin bir takım kademelerinde görev almadık diye biz konuşmayacak değiliz. Her ülkücü, ülkücü hareket hakkında konuşma hakkına sahiptir. Her ülkücünün gücü nispetinde, emeği nispetinde oturulan makam ve mevkilerde hakkı vardır.”

"Oktay Vural, ağzımdan bir şey çıkıyorsa dinlemek zorundadır"

Bugün Milliyetçi Hareket Partisi'ni yönetenlerin 1983 yılından 1993 yılına kadar parti içerisinde olmadığını söyleyen Yenilmez, “Onların hepsi beni yakinen tanır. Oktay Vural Bey beni iyi tanır, çok iyi tanır, çok çok iyi tanır. Ahmet Yenilmez’i İzmir’de verdiği mücadelenin içerisinde tanıdı Oktay Vural. Ve benim ağzımdan bir şey çıkıyorsa bunu dinlemek zorundadır.

Devlet Bey çok iyi tanır. Menemen'in Türkönü beldesinde yerel yönetimlerin ara seçimlerinde çalışmalardan tanır. Anadolu'da 12 Eylül hareketinden sonra rahmetli Halil Esendağ ve Selçuk Turaç'ın idamını konu alan 'Kırılan Güller' isimli oyundan iyi tanır. O oyun ki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez ihtilalleri eleştiren bir oyundur” diye konuştu.

Ülkücü hareketin Kürtleri en çok seven ideolojik hareket olduğunu ifade eden Yenilmez, “Ben iddia ediyorum, ülkücü hareket bu ülkede Kürtleri en çok seven ideolojik harekettir. Yani ideolojik diye algılandığı anlamda diyorum. Ülkücüler bu ülkede en çok seven mensubiyetlerden biridir” dedi

Bu açıklamaların ardından Serhat Koleji konferans salonunda, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Kadirlili izleyicilere, “Gül Sevdası” isimli oyun sergilendi.

 

İHA

01:37
 // yanliş
Ahmet beyin bazi söylemleri yanliş. Tabiki ülkücü hareket ayrim yapmaz. Ama bdp li pkk li kürtleri bizim kürtlerden ayirmak lazim. Zaten ben onlari kürt olarak görmüyorum. Hükümet işte bu bölücü kürtlerle işbirliği yapiyor. Ülkücüler arasinda her etnik guruptan insan var, hepsi bu ülkenin birliğine bütünlüğüne yürekten bağli insanlar. Benim güneydoğuda çok değerli arkadaşlarim var, burada isimlerini veremem orada zarar görürler başlarina birşey gelir sonra. Yöre halki birşey yapar demiyorum, terör örgütü bir şey yapabilir. Bu kimin ayibi tabiki hükümetin ayibi, güvenliği adam gibi sağlasalar bölgede istediği gibi siyaset yapabilir. Öncelikle bölgeye demokrasi gelmelidir, bölgede demokrasiyi engelleyen terör örgütüdür, suçlusu güvenliği sağlayamayan hükümettir. Kürtlerle hertürlü yoldaşliğa, işbirliğine evet ama terör örgütüyle asla....
23 Nisan 2013 01:37
sen ülkücü değilsin
 // hasan yaylacı
ahmet artık sen ülkücü değilsin,ülküceler adına konuşma hakkın yok,sen artık soros destekli cemaat destekli çözülmenin sözcülüğünü yapıyorsun...
22 Nisan 2013 Pazartesi 15:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler