YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürtçe konuşan kombi
Diyarbakır'da düzenlenen inşaat fuarında "Kürtçe Konuşan Kombi" pazarlandı. Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı kürtçe konuşan kombiyi açılıma destek olarak nitelendirdi.
Kürtçe konuşan kombi
07 Ekim 2009 / 17:12 Güncelleme: 07 Ekim 2009 / 17:15

Tüyap tarafından düzenlenen ve Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen "Diyarbakır Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri Doğal Gaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İş ve İnşaat Makenileri Fuarı'nde Türkiye'de ilk kez Kürtçe konuşan Kombi ürünü pazarlandı. Çetinkaya İnşaat tarafından özel olarak yapılan kürtçe konuşan kombi Diyarbakır'lılar tarafından rağbet görürkün, kombinin fiyatı ise bin 400 TL'den satılıyor. Çetinkaya inşaatın sahibi Hüseyin Çetinkaya, "Isıtma sektörü ile ilgili çalışmalarımız oldu. İngilizce, Türkçe ve Rusça konuşan kombiler vardı. Bizim bölgede de kürtçe bilmeyen aileler var. Bizde kürtçe bilmeyen vatandaşlarımızı için kürtçe konuşan kombi ürettik. Rağbet çok var. Fiyatlarımız gayet ucuz. Bütün Diyarbakırlıları bekleriz."dedi. 

Daha sonra Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Ticaret Odası Başkanı Galip Ensarioğlu Kürtçe konuşan kombi standını gezdi. Ticaret Odası Başkanı Galip Ensarioğlu Vali Mutlu'ya fuarda "Açılıma Destek" diye hatip edince Vali Mutlu ile Baydemir arasında gülüşmelere neden oldu.

 

HABERİN VİDEOSU

 

 

 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler