YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürtçe bilmeyene iş yok
Diyarbakır Sur Belediyesi, alınacak işçiler için Kürtçe bilme zorunluluğu getirdi. Yani artık Diyarbakır Sur Belediyesi'nde Kürtçe bilmeyene iş yok!
Kürtçe bilmeyene iş yok
19 Mayıs 2011 / 15:25 Güncelleme: 19 Mayıs 2011 / 15:27

Diyarbakır Sur Belediyesi, alınacak işçiler için Kürtçe bilme zorunluluğu getirdi.

Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, yaptığı açıklamada, Temizlik ve Fen İşleri Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere daha önce alınan 85 isçinin resmi dil Türkçe'nin yanı sıra Kırmançça ve Zazaca bilme şartının konulduğunu belirtti.

Belediye olarak yaptırdıkları anketlerde Sur ilçesinde oturan halkın yüzde 72'sinin Kürtçe'nin Kırmançça ve Zazaca lehçesiyle konuştuğunu belirlediklerini ifade eden Demirbaş, şunları söyledi:

''Halkın sorunlarına daha iyi eğilmek ve onlarla etkili iletişim sağlamak amacıyla personel alımına bu zorunluluğu getirdik. Belediyeler halk için vardır. O halka hizmet için de onların ana dillerinde hizmet götürmek gerekiyor. Biz de bunu yaptık. Halkımız kendilerine ana dillerinde gelen hizmetten mutlu. Bu aynı zamanda demokratik özerklik ve demokratik cumhuriyetin teminatıdır.'' (AA)

doğru karar, yanlış söylem..
 // okan çatar
evet nasılki ben ayasofyada ingilizce cafe yazan tabelalar görüyorsam; orada da onu görebilmem son derece normal.. ama; sen bu demokratik özerklik adına değil demokratik Türkiye Cumhuriyeti adına yapılması gerektiğini söylemelisin.. çünkü yaptığın güzel hakeketi Türkiye için değil özerklik (yani elinde silah olan bir grubun buna terör denir) düşünenler için yapmış oluyorsun...!...
19 Mayıs 2011 17:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler