YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürt sorununu ben çözerim!
Ünlü aktör Oktay Kaynarca, "en büyük hayalim" dediği film projesini açıkladı. Bir yarışma programıyla ekranlara dönen Oktay Kaynarca, en büyük hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti.
Kürt sorununu ben çözerim!
14 Haziran 2014 / 11:35 Güncelleme: 14 Haziran 2014 / 15:54

Akşam'ın ahberine göre; Oktay Kaynarca, yıllardır Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Kürt meselesine yönelik, toplumsal barışa katkı sunacak bir sinema filmi projesine hazırlandığını açıklayarak şunları söyledi:
 
"Ölmeden bu işi yapmak istiyorum"

 
"Önümüzdeki sene hayata geçireceğiz inşallah. Bu proje benim en büyük hayalim. Yıllardır üzerinde çalıştığımız ve uzun uzun düşündüğümüz bir proje. Büyük bir prodüksiyon. Ana konusu benim senaryolaştırmak için bir ekip çalışıyor. Toplumsal barışı sağlamak için üsttekilerin değil halkların dinamiklerine dayanmak gerektiğine inanıyorum. Önce halklar barışmalı. Siyasetin dışında toplumun kendi içinde barışmasını sağlamak gerekiyor.

Bu konuda başrolü de sanat oynamalıdır bana göre. Sanatın böyle bir gücü, büyüsü var çünkü. Bugüne kadar buna izin verilmedi ve hep göz ardı edildi ama sanat bu sorunu çözebilir ve ben de bunun bir parçası olmak istiyorum. Ölmeden bu işi yapmak istiyorum. Önümüzdeki yaz çekimlere başlamayı umuyoruz. Biz bu meselenin neresindeyiz, bize bu mesele nasıl anlatıldı, nasıl yanlış baktık nasıl kutuplaştık sorularına cevap arayacak ve 'büyük resim buymuş meğer' dedirtecek bir film olacak."

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler