YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kürt halkı PKK'ya ilk kurşunu sıktı
Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, İskenderpaşa Mahallesi'nde hendek kazmak isteyen PKK'lıların bir vatandaş tarafından vurulduğunu söyledi. Toptancı bunu, Kürt vatandaşın PKK'ya attığı ilk kurşun şeklinde yorumladı.
Kürt halkı PKK'ya ilk kurşunu sıktı
04 Şubat 2016 / 18:19 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 18:38

Kanal A'da yayınlanan, Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'İşte Haber' programına konuk olan, Diyarbakır Sur eski Belediye başkanı Cemal Toptancı Türkiye'nin terörle mücadelesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toptancı, İskenderpaşa Mahallesi'nde hendek kazmaya çalışan teröristin bir vatandaş tarafından vurulduğunu açıkladı.

KÜRT HALKI PKK'YA İLK KURŞUNU SIKTI

Toptancı, dün akşam saatlerinde gerçekleşen, basına yansımayan olayı ilk kez Kanal A'ya anlattı. Toptancı, "Bu yerel kaynaklardan aldığım kesin bir haber.

İskenderpaşa Mahallesi'nde, İskenderpaşa camii yakınlarında, yaşları 20-25 arasında iki maskeli kişi, ellerindeki kazma kürekle sokağa hendek kazmak için yönelirken bir tanesi vatandaş tarafından öldürüldü, diğeri de arkadaşını ve kazma küreği orada bırakarak kaçtı. Dün kürtler PKK'ya ilk kurşunlarını sıktılar. Şimdi, bunu keşke başta yapsalardı.

Bu kadar zulmü görmeden, bu kadar barbarlığı yaşamadan, evlerinden olmadan... Her şey ortada. Sırp'ın nişancısının, Kanada'dan gelen levyonerin, Amerikadan gelen lejyonerin, şuradan buradan gelen lejyonerin Kürtlükle, Kürtlerle ne alakası var? 

TÜRKİYE İKİ KESİMLE SAVAŞIYOR

Şu anda Türkiye iki kesimle savaşıyor. Millet olarak, kalben savaşıyoruz. Silahlı çatışma PKK terörüyledir, onların ajan provokatörleri, silahlı lejyoneriyledir. İkincisi ise silahsız olarak sizinle bizimle paylaşan FETÖ'dür. Onların bürokrasideki kanadı ve akademisyen kanadı ile... 

Cepheyi ikiye ayırmamız lazım. Hem silahlı alanda savaşıyoruz hem de silahsız alanda psikolojik savaş içerisindeyiz. Bu ülkenin vatandaşları olarak düşmanlarımızı tanıyalım. Tek bir Türkiye var ve bu ülkede yaşayan bizlerin de bizden başka dostu yoktur.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 // Uyanın Ey Kürt Kardeşlerim!!!
kürt olarak biliyorum ki pkk terörünün Kürtlerin hakkını savununma gibi bir amacı yoktur uyanın ey Kürtler uyanın artık yeter kanla beslenen bu terör örgütünün sizi bir yere götürmeyeceği gibi daha kötü günler yaşatacağını görün...
05 Şubat 2016 15:31
 // Ismail yaşar
İŞTE ÖZET...
05 Şubat 2016 13:33
Askre hazirim
 // kürdüm
Ey vatandas uyan artik Bunlar DIN düsmani bunlarin kürtlükle alakasi yok Bunlar kürt düsmani ben Bir kürt olarak askere hazirim bu hayin kar...
05 Şubat 2016 02:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler