YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kursa başladılar ama yine olay çıkardılar
Kursa başladılar ama yine olay çıkardılar
06 Mayıs 2010 15:21
Taş atan çocuklara polis bir türlü yaranamıyor.Top dağıtıyor, oyuncak veriyor, yeri geliyor taş atana çiçek uzatıyor ama yine de olmuyor! Adana'da kursa başlayan taş atan çocuklar yine olay çıkardı. Bu kez sadece polise değil medyaya da saldırdı

 Adana İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen "Yaşam koçluğu" projesi kapsamında korsan gösterilerek katılan çocukların meslek sahibi olmaları amacıyla açılan kursa devam eden çocuklar, kendi aralarındaki kavgaya müdahale etmek isteyen polislere yine taş atarak olay çıkardı.

Adana Emniyet Müdürlüğü "Yaşam koçluğu" projesiyle son yıllarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan yoğun göç aldıktan sonra korsan gösterilerin yaşanmasıyla birlikte suça daha çok itilen çocukların cezaevine girmesinin önüne geçmek için 22 Mart'ta Meksa Vakfı ile ortaklaşa mesleki kurs açtı. Yaklaşık 190 çocuk 1.5 aydır Meksa Vakfı'nın Metal Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan eğitim alanında mesleki eğitim görüyor. Korsan gösterilere katılarak polise taş ve molotofkokteyli atan yaşları 12 ile 18 arasında olan çocuklar, "yaşam koçları" sayesinde meslek sahibi olmaları için gittikleri kursta da dün birbiriyle kavga etti. Nedeni belli olmayan kavga bugün de devam edince, bir bayan öğretmen baygınlık geçirdi. Bunun üzerine olay yerine ambulans ve takviye polis ekipleri sevk edildi. Ancak bir grup öğrenci olay yerine gelen polisi taşlamaya başladı. Kavgayı yatıştırmaya çalışan polisler kendilerini taşların ortasında buldu. Bunun üzerine polis, taş atan iki çocuğu gözaltına aldı. Daha sonra öğretmenlerin çabasıyla polis, çocukları bıraktı.

Ancak serbest kalan çocuklar yine polise taş atmaya ve küfür etmeye başladı. Taşlı saldırıda polis aracı ve ambulansın camı kırıldı. Polis olaya karışan 2 kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada çocuklar, olayı görüntülemeye çalışan basın mensuplarına da saldırdı. Yaklaşık 1 saat süren olayların ardından polis çocukları sakinleştirdi. Ancak polisler gözaltına alınan 2 çocuğu polis merkezine götürmek isteyince olaylar yeniden alevlendi. Arkadaşlarının götürülmesini istemeyen bir kişi elindeki bıçakla kendini öldürme tehdidinde bulundu. Bıçaklı çocuk, kendisini görüntülemek isteyen basın mensubunu da kovalamaya başladı. Basın mensubunu tutarak elindeki taş ile ona vurmaya çalışırken çocuğu polisler etkisiz hale getirdi. Ardından gözaltına alınan 2 çocuk polis merkezine götürüldü. (İHA)


 

bune terbiyesizlik
 // xxramcoxx
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
02 Ağustos 2012 17:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler