YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurbanlar bu yıl depremzedeye
Türk Kızılayı ve diğer bazı yardım kuruluşları, topladıkları kurban bağışlarıyla Van'da meydana gelen depremde zarar görenlere bayramda et dağıtacak
Kurbanlar bu yıl depremzedeye
01 Kasım 2011 / 12:29 Güncelleme: 01 Kasım 2011 / 12:30

Van'daki deprem bölgesindeki vatandaşlar, yardım kuruluşlarının topladığı bağışlarla kurban eti yiyebilecek.

AA muhabirinin yaptığı derlemeye göre, her yıl ihtiyaç sahiplerine kurban eti ulaştırmak için bağış kampanyaları düzenleyen yardım kuruluşları, bu yılki kurban bağışı çalışmalarını deprem bölgesinde yoğunlaştıracak.

Türk Kızılayı, vatandaşların bağışı sonucu vekaletle Et ve Balık Kurumunun Van kombinasında kestireceği 500 büyükbaş kurbanlıktan elde edilecek 3 bin 500 hisse eti deprem bölgesinde halka dağıtacak. 5 kilogramlık paketler haline getirilecek kurban etleri, Kurban Bayramı süresince Türk Kızılayı ekiplerince ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Türk Kızılayına kurban bağışında bulunmak isteyenler 168 iletişim ve bağış hattı üzerinden kredi kartıyla 620 lira karşılığında kurbanlık için vekalet verebilecek.

Deniz Feneri Derneği, kurbanlık hayvanları Kayseri ve Malatya'daki tesislerde kestirecek. Malatya'da kesilen kurbanlıkların etleri paketler halinde deprem bölgesine sevk edilecek. Kurban etleri, vatandaşların yaşam mücadelesi verdiği çadırlarda dağıtılacak. Etlerin bir bölümü de deprem bölgesinde faaliyet gösteren aşevleri kanalıyla pişirilerek vatandaşlara ulaştırılacak.

Deniz Feneri Derneğine kurban bağışında bulunmak isteyenler 490 lira karşılığında kurban hissesi alabiliyor.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) da 350 lira karşılığında kurban hissesi bağışı topluyor. Bağışlarla alınan kurbanlık hayvanlar Konya'da kestirilecek. Kurban etlerinin çoğu deprem bölgesinde çadırlar ve aşevlerine yönlendirilecek.

Kimse Yok mu Derneği, bayram süresince Bursa, Elazığ ve Diyarbakır'da kestireceği bağış kurbanlarından elde edilecek 2 bin hisse kurbanı deprem bölgesinde dağıtacak. 2 bin hisseden hazırlanacak 6 bin paket kurban eti bayramda Van ve Erciş'te dernek gönüllülerince dağıtılacak.

Ayrıca, derneğin gezici aşevi ile iki yemek çadırında depremzedelere kurban etleri pişirilerek ulaştırılacak. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler