YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurban pazarlarında hareketlilik
Kurban bayramına sayılı günler kala hayvan pazarlarında hareketlilik başladı.Vatandaşlar bütçelerine göre aldıkları kurbanlıkları satıcılara emanet bırakıyor.
Kurban pazarlarında hareketlilik
30 Ekim 2011 / 12:57 Güncelleme: 30 Ekim 2011 / 13:10

Kurban Bayramı'na bir hafta kala hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar soluğu kurbanlık bakmakta aldı. Büyükbaş kurban fiyatı 4 bin 500 ile 6 bin lira arasında, küçükbaşın ise 500 ile 700 TL arasında değişiyor.

Ankara'nın ilçelerindeki satış yerleri hafta sonu doldu taştı. Erzurum, Kars, Ağrı, Kırşehir, Konya, Çorum gibi ilçelerden getirilen kurbanlıklar arasında seçme yapan vatandaşlar, aldıkları kurbanlığı bayrama kadar beslemeleri için kurban satıcılarına emanet bırakıyor.

22 KURBANLIĞIN 13 TANESİ SATILDI

Erzurum'dan gelen kurbanlık satıcısı 22 büyükbaşın 13 tanesini sattığını belirtti. Fiyatların 4 bin 500 lira ile 6 bin lira arasında değiştiğini söyleyen Erzurumlu Hayati Kepçe, "Araba parası, çadır, yer parası 9 bin lira. Biz de bu masrafları malın sırtına vurup ufak tefek kar ediyoruz. Allah'a şükür bu yıl kurbanlık satışları da iyi." dedi. Ardından müşterisiyle pazarlık yapan Erzurumlu kurban satıcısı, malını satınca sevinçten türkü söyledi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler