YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kurban kesecek vatandaşın dikkatine! Deri uyarısı
İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgeyle, terör örgütü kapsamına alınan Paralel Yapı’nın kurban derisi toplamasına izin verilmemesini istedi.
Kurban kesecek vatandaşın dikkatine! Deri uyarısı
24 Eylül 2015 / 09:44 Güncelleme: 24 Eylül 2015 / 10:54

Kurban derilerinin en büyük toplayıcılarından olan Paralel Yapı, terör örgütü kapsamına alındığı için bu bayramda kurban derisi toplayamayacak. İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelgeye göre, FETÖ adına deri toplayanlar, ‘terör örgütüne yardım ve finansal destek suçundan yargılanacak.

‘EL KOYUN’ UYARISI

Bu konuda 81 il emniyet müdürlüklerine yapılan uyarıda da , FETÖ adına deri toplanmasına izin verilmemesi istendi. Ayrıca toplanan kurban derilerine de el konulması gerektiği uyarısı yapıldı.

Türkiye genelinde 600 bini büyükbaş, 2 milyonu da küçükbaş olmak üzere 2.6 milyon hayvan kesilmesi bekleniyor. Kesilecek kurbanlar göz önüne alındığında sadece kurbanlık ekonomisi 6.4 milyar lira gibi rakam oluştururken, nakliye, kesim, sakatat, deri gibi diğer faktörlerle birlikte kurbanlık ekonomisi 10 milyar lirayı aşacak bir rakam oluşturuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler