YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kullanmaya Amerika'da başladım
İstanbul'da uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan ve 4 gün sonra adliyeye sevkedilen şarkıcı Tarkan Tevetoğlu, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Uyuşturucu kullanmaya Amerika'da başladığını söyleyen Tarkan, bundan dolayı pişman olduğunu ifade ett
Kullanmaya Amerika'da başladım
02 Mart 2010 / 07:06 Güncelleme: 02 Mart 2010 / 10:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonda, uyuşturucu kullandığı ve kullananlara yer temin ettiği gerekçesiyle 4 gündür emniyette gözaltında tutulan ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Sabah saat 9.20 sularında adliyeye getirilen ünlü popçu, hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından kelepçesiz olarak binaya sokuldu. Bu sırada basın mensuplarının görüntü almasını engellemek için polisin etten duvar örmesi dikkati çekti. Tarkan, montunun kapüşonunu takıp görüntülenmemek için binaya eğilerek girdi. Aynı operasyonda gözaltına alınan diğer 10 zanlı ise tutukluların alındığı ön kapıdan nezarethaneye sokuldu.

Tarkan sorgusunda esrar kullandığını kabul etti. İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nde 4 gündür gözaltında tutulan Tarkan Tevetoğlu'nun emniyetteki sorgusunda uyuşturucu madde kullandığını kabul etmiş ancak pişman olduğunu söylemişti. Sabah saatlerinde adliyeye getirilen Tarkan, Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirilerek Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık'ın bulunduğu 5. kata çıkarıldı.

KAHVALTIYI ADLİYEDE YAPTI

İfadesinin alınmasına geçilmeden önce kaşarlı tost ve çay isteyen Tarkan kahvaltısını da adliyede yaptı. Uyuşturucu ticareti yapmakla suçlanan diğer sanıkların ifadelerinin alınmasının ardından Tarkan saat 14.00'te 7. zanlı olarak ifade vermeye başladı. Cumhuriyet Savcısı tarafından yaklaşık 45 dakika sorgulanan ve 2.5 sayfa ifade verdiği belirtilen Tarkan, uyuşturucu kullanımı için yer temin ettiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi. Esrar içtiğini kabul ettiği bildirilen Tarkan'ın pişman olduğunu ifade ederek, esrar kullanmaya Amerika'da başladığını ve zaman zaman kullandığını söylediği öğrenildi. Tarkan, savcıya verdiği ifadenin serbest bırakıldı.

MEMURLARLA HATIRA FOTOGRAFI ÇEKTİRDİ

Ünlü şarkıcının adliyeye gelmesini fırsat bilen çok sayıda memur Tarkan ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Cep telefonları ile 5. kata çıkan yazı işlerinde görevli memurlar bol bol fotoğraf çektirdi. Tarkan'ın moralinin yüksek olduğu belirtildi. Tarkan'ın yaklaşık 30 avukat tarafından temsil edildiği öğrenildi. Sezen Aksu'nun da zor gününde Tarkan'a sahip çıktığı öğrenildi. Aksu'nun avukatını da savunmaya katılması için gönderdiği iddia edildi. Tarkan'ı takip eden basın mensupları arasında yabancı ajans temsilcileri de yer aldı.

POLİS AFİŞİNDE UYUŞTURUCU UYARISI YAPMIŞTI

Tarkan, 2 yıl önce Polis Teşkilatı'nın 163. yılı kutlamaları çerçevesinde hazırlanan afişlerde "Gençleri korumak için polis olmak isterdim" sözleriyle poz vermişti. Tarkan'ın yanı sıra 2 kişi daha serbest kalırken, mahkemeye sevkedilen 8 şüpheliden 6 sı serbest bırakılırdı. Abdülmelik G. ve Recep A. ise "uyuşturucu madde temin etmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tarkan'a 'Paşa' muamelesi

Diğer şüphelilerle birlikte Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gönderilen Tarkan'ın, adliye binasına, Balyoz darbe planı soruşturması şüphelisi emekli paşalar ve muvazzaf askerlerin içeri alınmasında kullanılan hakim ve savcıların giriş yaptığı kapıdan alınması dikkati çekti. Megastar Tarkan Tevetoğlu'nun görüntüsünün alınmasını engellemek için şaşırtmaca yapan polis ekipleri, Tarkan olduğu izlenimi verilen bir zanlıyı adliyenin ana girişinden içeri aldı. Bu sırada ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nu taşıyan araç hakim ve savcıların kullandığı arka kapıdan adliye binasına alındı. Megastar Tarkan Tevetoğlu, başını yana doğru çevirerek binaya girdi.

Sabret inci tanem

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen Tarkan'ın bir grup hayranı adliyeye geldi. Tarkan'a benzerliği ile dikkat çeken bir hayranı, "Biz Tarkan'ı çok seviyoruz. Onu hiçbirşey bizim gözümüzde batıramaz. Biz onu çok seviyoruz" dedi. Bir başka Tarkan hayranı da Tarkan'ın da hata yapabileceğini belirterek, "Mutlaka hatasını telafi edecektir diye düşünüyorum. Tahliyesi olacak diye umuyoruz ve bekliyoruz. Aksi bir durumda ki, düşünmek istemiyoruz ama o zaman da sabret inci tanem diyoruz" diye konuştu. Tarkan'ın hayranları ünlü şarkıcıya "sabret inci tanem" diyerek seslendi.

Yeni Şafak

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler