YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kullanılan silahlar aynı çıktı
Kullanılan silahlar aynı çıktı
19 Eylül 2010 08:06
İskenderun Deniz Üs Komutanlığına bağlı İkmal Birliği'ne yapılan saldırı ile Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Polis aracına yapılan saldırıda kullanılan silahların aynı olduğu tespit edildi.

Hatay'ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde meydana gelen terör saldırılarında aynı silahların kullanıldığı ortaya çıktı.

İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'na bağlı İkmal Birliği'ne yapılan saldırıya ve Dörtyol'da 4 polisin şehit edilmesi eylemine karışan terörist grubun aynı kişiler olabileceği bildirildi. Yaşanan iki saldırı sonrası olay yerini inceleyen ekiplerin buldukları boş kovanların balistik incelemesi yapıldı. Hazırlanan teknik raporda İskenderun ve Dörtyol'daki eylemlerde aynı silahların kullanıldığı tespit edildi. Bu bilgiden yola çıkan yetkililer, saldırıyı da aynı kişilerin yapmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Hatay'ın İskenderun ilçesinde 31 Mayıs'ta İkmal Birliği'ne roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiş, 7 asker şehit olmuştu. Dörtyol ilçesinde de polis aracına sahte plakalı bir otomobilden ateş açılması sonucu 4 polis şehit edilmişti.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler