YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kulisleri sallayan iddia: Mursi Türkiye'ye geliyor
Türkiye, Mısır tarihinin halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Mursi'nin idam edilmemesi için devrede. İddialara göre Ankara, Mursi'nin Türkiye'ye getirilmesi için çalışmalara başladı
Kulisleri sallayan iddia: Mursi Türkiye'ye geliyor
20 Mayıs 2015 / 10:12 Güncelleme: 20 Mayıs 2015 / 10:13

Modern Firavun Sisi'nin yönettiği Mısır, ülke tarihinin tek seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye idam cezası verdi. Ancak ülkenin birçok kentinde başlayan protesto gösterileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepkileri, Sisi'yi zor durumda bıraktı.  Mursi'yi idam edemeyeceklerini anlayan Sisi'nin yeni formüller aramaya başladığına dikkat çekildi.

Mursi konusunda sert açıklamalar yapan Türkiye'nin, infazın gerçekleşmemesi için harekete geçtiği iddia edildi. Hatta Ankara'nın Mursi'nin Türkiye'ye getirilmesi için çalışmalara başladığına dikkat çekildi. Bu konuda Suudi Arabistan ve Katar'la da bazı görüşmeler yapıldığı da iddialar arasında. Sisi'nin de Mursi'den kurtulmak için bu duruma sessiz kalacağı ifade edildi.

Geçtiğimiz cumartesi verilen idam kararının ardından Sisi'nin Başbakan Hişam Kandil ve Savunma Bakanı Sıtkı Sobhi ile bir araya geldiği ve bir durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.

Hişam Kandil'in Mursi'nin ülke dışına gönderilmesinin en doğru karar olacağı yönünde görüş bildirdiği ortaya çıktı. Sobhi'nin de ülkede başlayacak yeni bir ayaklanmanın önüne geçmekte zorlanacaklarını detaylı bir şekilde darbeci Sisi'ye anlattı.

 

TAKVİM

Bu tutum
 // yener
Bu yaklaşım tüm baascı kafalıları rahatsız etmezmi?....
20 Mayıs 2015 Çarşamba 17:46
I
 // celal halilov
HELAL OLSUN SANA BÖYÜK ÜSTA. HEP MAZLUMUN YANINDA VE ZALIMIN KARSISINDA OLDUN. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. ELLERINDEN OPUYORUZ...
20 Mayıs 2015 12:47
 // mustafa
bu işler gizli yürütülen işler diye biliyorum. bu iddia yi doğru veya yanlış kim atıyorsa memleket için pek hayırlı İş yapmıyor.
planın bir parçası olarak bilinçli şekilde devlet tarafindan bildiriliyorsa onu bilemem....
20 Mayıs 2015 11:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler