YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuleli hakkında karar verildi
Milli Savunma Bakanlığı Kuleli Askeri Lisesi’nin tarihi binası hakkındaki kararını verdi. Bakanlık, tarihi binayı özel sektöre devretmeyecek.
Kuleli hakkında karar verildi
13 Ağustos 2016 / 08:55 Güncelleme: 13 Ağustos 2016 / 12:21

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yapılan düzenlemelerle Milli Savunma Bakanlığı’nın teşkilat yapısı değiştirildi.

Müsteşar yardımcısı sayısı 5’e çıkarılırken, kuvvet komutanlıkları doğrudan bakanlığa bağlandı. Askeri tersaneler de bakanlık bünyesine alındı. Bu değişiklik sonrasında MSB binası yetersiz kaldı.

Bu gelişme üzerine Genelkurmay Başkanlığı ile aynı kampusta hizmet veren Milli Savunma Bakanlığı’nın diğer bakanlıklar gibi Eskişehir Yolu-Çayyolu güzergâhında yeni bir binaya taşınması kararlaştırıldı.

Bakanlık için bu bölgede yeni bir bina yapılacak. Eski binanın nasıl değerlendirileceğine daha sonra karar verilecek. Bakanlığın, Kuleli Askeri Lisesi’nin tarihi binasını ise özel sektöre devretmeyi kesinlikle düşünmediği öğrenildi.

YA MÜZE OLACAK YA DA MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ'NE DEVREDİLECEK

Bakanlık, özel sektörden otel ya da başka bir ticari işletme yapılması için talep gelirse, bunu reddedecek. Lise ya müze olarak değerlendirilecek ya da yeni kurulacak Milli Savunma Üniversitesi’ne devredilebilecek.

AKM ve galataportu yaptırmıyan dingiller nassııız..eyisiiiiz.
 // hursit dilaver
çok güzel bina. altına tekerlek koyup,nereye götürelim dersem siz nereyi anlarsınız..işte oraya götürüp oturtalım ve müze yapalım.şimdi gene bazı zıpçıktılar takla atmaya başlıyacak ama. benim de isteğim o. şöyle taksimde istiklalde bunları takla atarken görsem,gözüm açık gitmez.meram hasıl olur.DİKKAT EDİN TAKSİMDEKİ AKM Yİ YAPTIRMADILAR.AYNEN KARAKÖY LİMANI GİBİ.ŞİMDİ ee..AKM DEMEYE BAŞLADILAR.sakın yapmayın.galata limanını da .öyle mezbelelik kalsın. 10 seneden beri camları bile silinmedi....
13 Ağustos 2016 Cumartesi 17:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler