YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kudüs’ün yeni Selahaddin’i Erdoğan"
Cezayir’in önemli gazetelerinden Lexpression’da dün yayınlanan yazıda, Trump’ın aldığı karardan sonra İslam dünyasında yaşanan tepkisizliğe sert eleştiriler yöneltildi.
"Kudüs’ün yeni Selahaddin’i Erdoğan"
12 Aralık 2017 / 09:53 Güncelleme: 12 Aralık 2017 / 10:06

Yazıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Kudüs’ün yeni Selahaddin’i olduğu kaydedildi.

Arti33.com'un haberine göre Chaabane Bensaci imzalı yazıda, dünyada ABD’nin aldığı Kudüs ile ilgili karara en sert tepkinin Ankara ve Tahran’dan geldiğine dikkat çekildi. 

Arap ülkelerinden utandırıcı cılız sesler yükseldiğini kaydeden Bensaci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dan da büyük övgü ile bahsetti. Cezayirli gazeteci, Erdoğan için ‘Kudüs’ün yeni Selahaddin'i’ ifadelerini kullandı.

Arap ülkelerinden hiç bir şey beklememek gerektiğini aktaran Cezayirli gazeteci, hiçbirinin karşı koyma gibi bir gücünün bulunmadığını kaydetti. Bölgenin yeni gücünün Rusya ile güçlü bağlara sahip Türkiye-İran işbirliği olduğunu aktardı.

İSLAM DÜNYASININ YENİ SÖZCÜSÜ TÜRKİYE

İslam'ın yeni sözcüsünün artık Arap ülkelerinden olmadığını kaydeden Cezayirli gazeteci, doğrudan Amerika dolaylı olarak da İsrail’e sıkı sıkıya bağlı ne Suudi Arabistan, ne de Mısır olduğunu vurguladı. Ayrıca şeytani bir planla Arap birlikteliğini yok etmek için dinamitlenen Irak ve Suriye’nin de böyle bir gücünün olmadığını aktardı. İslam’ın yeni sözcüsünün Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu aktaran Cezayirli yazar, Kudüs’ü konuşmak üzere Erdoğan’ın İslam İşbirliği Teşkilatı’nı İstanbul’da toplantıya çağırdığını hatırlattı.

Etiketler: ,
 // Ömer/ verin bakalım gazı! PısırıkLar
GiLa'nın derdi gaSTRonomi. Sevil, umutsuzluk aşılama derdinde. Ismail, vahşet üzerinden tahrik peşinde.Razi, sahibinin izinde. Kohen, şeytani şekilde lozan'ı kaşıma derdinde. yahudi uşağı petrol hırsızı doğaNgiLLer güruhu, Ayasofya ve apronda kılınan namaz üzerinden din düşmanlığı derdinde. Reis ise yahudi "bayramı!”nı hanuka kutLama derdinde. GargaT nerede? BaLTa kesti...koskoca Gazi Meclis ve muhteremler tiyatrosu. Son bir ayda kamu kuruluşlarında ödenek bitirme ahlaksızlığını göremeyecek kadar mı KörLer!...
12 Aralık 2017 11:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler