YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük'ten tuhaf sözler
Birinci 'Ergenekon' davasında tutuklu yargılanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük,'Burada TSK yargılanıyor' sözleri tepki çekti.
Küçük'ten tuhaf sözler
06 Mart 2012 / 14:29 Güncelleme: 06 Mart 2012 / 14:34

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda yapılan duruşmaya, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in de aralarında bulunduğu 21 tutuklu sanık katıldı.

Duruşmaya, tutuklu sanıklar Hayrettin Ertekin, Ergün Poyraz, Sedat Peker ile duruşmalardan men cezası verilen İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bedirhan Şinal, İsmail Sağır, Erhan Timuroğlu, Özkan Kurt, Osman Yıldırım ve Özkan Kurt ise gelmedi.

Duruşmada, gizli tanık ''Kıskaç''a, sanıklar ve avukatları çeşitli sorular yöneltti.

Gizli tanık, sanık Hikmet Çiçek'in, ''Kaşif Kozinoğlu ile hiç görüştün mü  Görüştüysen bu görüşme ne zaman ve nerede oldu '' sorusuna, ''Bir defa Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) binasında 2000 veya 2001 yılında görüştüm'' cevabını verdi.

Çiçek'in, ''İlk kez gizli tanık olarak ifade verdiğinde beyanlarını tehdit zoruyla mı verdin '' sorusuna gizli tanık, ''Hayır'' dedi.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Veli Küçük de gizli tanığa bir soru sormayacağını belirterek, ''Ancak bir istirhamım var, Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) yargılamayalım'' dedi.

Bunun üzerine mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese de mahkemede TSK'nın yargılanmadığını söyledi.

Küçük'ün yüksek sesle, ''2 gündür burada TSK yargılanıyor'' demesi üzerine Özese, ''Burada TSK ya da ordumuzu yargılamıyoruz. Hepimiz ordumuzu seviyoruz. Başka ordumuz yok. TSK'nın içinde bulunan ve yanlış yaptığı iddia edilen bazı kişiler yargılanıyor. Ordumuz hepimizin ordusu'' diye konuştu.

Küçük de ''Keşke bunun farkına varsanız, ah keşke öyle olsaydı'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler