YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik zirvede neler konuşuldu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Fidan’ı ayrı ayrı kabul etti. Görüşmelerde, PYD’nin Kuzey Suriye’de uygulamaya koyduğu “de facto” yapılanma masaya yatırıldı.
Kritik zirvede neler konuşuldu?
03 Temmuz 2015 / 10:30 Güncelleme: 03 Temmuz 2015 / 11:18

Devletin zirvesi dün, Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehdit boyutuna gelen “Kuzey Suriye” krizini tüm yönleriyle masaya yatırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı, ardından da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti. Ayrı ayrı gerçekleşen görüşmelerde, PYD’nin koalisyon ülkelerinin de desteğiyle Kuzey Suriye’de uygulamaya koyduğu “de facto” yapılanmayı ilişkin son gelişmeler ile bu konuda alınan ve alınacak önlemler değerlendirildi.

İstihbarat raporları sunuldu

Fidan, PYD’nin bölgedeki hareketliliği ve istihbarat birimlerinin bu konudaki son raporlarını Erdoğan ile paylaştı. Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan’ın ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti. Erdoğan dün akşam da yasama, yürütme ve yargı organlarının başkan ve temsilcilerine Beştepe’de iftar yemeği verdi.

Cumhurbaşkanlığı Camii bugün açılıyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde inşası tamamlanan cami, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün hizmete açılacak. Cumhurbaşkanlığı Külleyesi sınırları içinde yer alan ve engellilerin de yararlanabileceği proje ile inşa edilen cami, halka açık olacak. Toplam 5 bin 177 metrekarelik alana sahip olan cami, 60 metrelik dört minareden oluşuyor.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler