YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik toplantı sona erdi! İşte yayınlanan bildiri...
Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen nisan ayı olağan toplantısı, 5 buçuk saat sürdü.
Kritik toplantı sona erdi! İşte yayınlanan bildiri...
30 Nisan 2014 / 21:33 Güncelleme: 30 Nisan 2014 / 21:33

Toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel vefat eden kayınpederi Mehmet Özkarahan'ın cenazesi, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise yurt dışında olduğu için katılmadı.

MGK bildirisi

Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda, halkın huzurunu ve ülkenin güvenliğini ilgilendiren hususların ayrıntılı olarak görüşüldüğü belirtilen bildiride, "Ulusal güvenliğimizi tehdit eden yapılanlamalar ve bunlara yönelik olarak alınan tedbirler değerlendirilmiştir" denildi.

Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde, "Mısır'da son zamanlarda yaşanan olaylar gözden geçirilerek özellikle kitlesel idam kararları hakkında duyulan kaygı ifade edilmiş ve bu kararların dost ve kardeş Mısır halkının geleceği bakımından düzeltileceği yönündeki beklenti dile getirilmiştir" denildi.

Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde, "Toplantıda, bölgesel ve küresel güvenlik ortamındaki gelişmelere uygun olarak ülkemizin ihtiyacı olan ve Sayın Cumhurbaşkanımızca başlatılan savunma reformu çalışmaları hakkında bilgi verilmiştir" denildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler