YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik MGK sonrası ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.
Kritik MGK sonrası ilk açıklama
21 Ekim 2015 / 21:52 Güncelleme: 21 Ekim 2015 / 22:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan toplantı, 6 saat sürdü. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı.

MGK açıklamasında, Ankara'daki terör saldırısının, yürütülen adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde çok yönlü olarak ele alındığı belirtilerek, "Milletimizin bir arada yaşama iradesini, ülkemizdeki huzur ve barış ortamını ortadan kaldırmayı hedefleyen terörist faaliyetler içindeki örgütlerle ve uzantılarıyla mücadelenin aralıksız sürdüreceğinin altı çizilmiştir. Ankara'daki terör saldırısının, yürütülen adli ve idari soruşturmalar çereçvesinde çok yönlü olarak ele alındığı belirtilerek, "Milletimizin bir arada yaşama iradesini, ülkemizdeki huzur ve barış ortamını ortadan kaldırmayı hedefleyen terörist faaliyetler içindeki örgütlerle ve uzantılarıyla mücadelenin aralıksız sürdüreceğinin altı çizilmiştir.
Suriye'de yaşanan ve uluslararası niteliği gün geçtikçe artan gelişmelerin etraflıca değerlendirildiği, hava sahası ihlallerinin ele alındığı belirtilerek, "Rusya ve İran'ın Suriye'deki rejimle ve bölgedeki gelişmelerle ilgili tutum ve politikaları değerlendirilmiştir.

Bölücü terör örgütünün Suriye'deki uzantılarının da uluslararası alanda terör örgütleri kapsamında tescilinin gerekliliğinin altı çizilmiş, DEAŞ terör örgütüne karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanmıştır" denildi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler