YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik görüşmenin ardından CHP'den ilk açıklama
CHP lideri Kılıçdaroğlu, koalisyon görüşmeleri kapsamında Davutoğlu ile görüştü. Haluk Koç görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu.
Kritik görüşmenin ardından CHP'den ilk açıklama
11 Ağustos 2015 / 07:45 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 09:12

Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında saat 18.00'de başlayan görüşme 22.20 sıralarında sona erdi. Görüşme, 4 saat 20 dakika sürdü.

Haluk Koç görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Koç'un konuşmasından önemli satır başları;

Hükümeti kurma görevi alan Davutoğlu, CHP'yi ziyaretiyle koalisyon sürecine başlamıştı. CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu sürecin başından beri sorumluluk üstlenme beyanı ve parti çıkarlarını önde tutmadan bu görüşmeleri yapmıştır. uzun ve zahmetli bir süreç yaşadık. 5 ayrı toplantı gerçekleştirdik. 

Birçok konuda uzlaşıldı

Ülkenin menfaatleri ele alındığında bir çok konuda uzlaşıldı. Ayrıca uzlaşmaya yakın konular var. Bize yüklenen sorumluluğun farkındayız. Yapıcı ve sonuç alıcı bir koalisyonun oluşmasını kolaylaştırmak gerekiyor.

İkinci bir görüşme yapılacak

Samimi bir şekilde genel başkanlar düşüncelerini ifade ettiler. Bu hafta Perşambe ya da Cuma günü genel başkanlar bir kez daha bir araya gelecekler. 

Amacımızın, yapıcı, sonuç alıcı, çok boyutlu sorunların aşılmasına katkı sunacak bir koalisyon sorumluluğunun, bir hükümet sorumluluğunun oluşmasını kolaylaştırmak olduğunu belirtmek istiyorum.

Ayrıntılar gelecek

 // umut turk
Sayın siyasi büyüklerimiz, lütfen artık birşeyler yapalım, ülke yangın yerine dönmüş, gergin şehit haberleri geliyor, gergin ocaklara ateş düşüyor. Bu ise bir dur diyelim allah rızası icin. Lütfen biraz acele edelim....
11 Ağustos 2015 00:38
allah saklasın ama korkarım,bir derse ihtiyaç var.
 // hursit dilaver
keh keh keh.. ben uzun surmesini merkelin ve ingilizklerin telefonlarına bağlamıştım. demek cumaya falan tekrar göruşme varsa tamnamdır. almanya ve ingiltereden onay alınacak. elbet istanbul dukalığı nın önceliği var. kemal dervişle göruşulecek elbet... CHPli salıcının, ulke tvde 'sıradısı'na çıkan prof mehmet beyle haberturkteki konuşmasını duyunca allah bu millete acısın demiştim.kafa 1968 komunistlerinin kafasıydı ve sayın prof sustu kaldı. salıcı da10 dakika devrim,sosyalizmnutku atmıştı....
10 Ağustos 2015 Pazartesi 23:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler