YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kritik görüşme Pazartesi günü gerçekleşecek
Kritik görüşme Pazartesi günü gerçekleşecek
11 Nisan 2014 15:30
DİSK Genel Başkanı Kani Beko, 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasına yönelik görüşme talebinde bulunduğu İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan cevap geldiğini söyledi. Görüşme Pazartesi günü valilikte saat 17.00'da gerçekleşecek.

1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasına yönelik görüşme talebinde bulundukları İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan cevap geldiğini açıklayan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, şu açıklamayı yaptı:

"1 Mayıs'la ilgili dün yapmış olduğumuz basın açıklamasında vali beyden bir randevu talep etmiştik 4 konfederasyon olarak. Vali bey bugün bize döndü. Pazartesi saat 17.00'da 1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü'yle ilgili görüşebileceğini bize söyledi. Büyük bir ihtimal Pazartesi saat 17'de vali beyle 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasıyla ilgili bir görüşme yapacağız" 

Görüşmeden nasıl bir karar çıkacağı yönündeki beklentilerinin sorulması üzerine Kani Beko, "Geçen 1 Mayıs'ta Taksim alanında bize inşaatların olduğu söylenmişti. Bizim için inşaat bir handikaptı ama rahat bir şekilde Taksim'de kutlama yapabilirdik.

İstanbul'da adı belli olmayan bir sıkı yönetim ilan edildi. Daha sonraki olaylar Türkiye'nin başka bir yerinde yaşanmadı ama bunlar İstanbul'da yaşandı. Aynı olayların İstanbul'da yaşanmamasını istiyoruz. Herkese açık olan Taksim alanının bu yıl işçilere de açılmasını diliyoruz" dedi.

Görüşmeden olumsuz bir kararın çıkacağını sanmadığını belirten Beko, "Bu dönemde olumsuz karar olabilecek bir gerekçe olmadığı için ben Taksim'in bu yıl işçilere açılacağını sanıyorum" diye konuştu.

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler