YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kriptolu telefon dinlemeleri hakkında bomba tespitler
Savcılık fezlekesinde, dinlenen kriptolu ses kayıtlarının başka yerde depolandıktan sonra silindiği ancak bazı dosyaların kurtarıldığı ifade edildi. Fezlekede siyasi, adli, askeri ve iş adamlarına ait kayıtlara da dikkat çekildi.
Kriptolu telefon dinlemeleri hakkında bomba tespitler
22 Mart 2015 / 08:46 Güncelleme: 22 Mart 2015 / 08:50

Ankara Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı Ali Çalık’ın kriptolu telefonların dinlenmesiyle ilgili hazırladığı fezlekede önemli tespitler yapıldı. Fezlekede, TÜBİTAK’ta ve TİB’de görev yapan suç örgütünün halkı kaosa ve kargaşaya sevk etmek için gerekli olan bütün icrai hareketlerini gerçekleştirdiği vurgulanırken, “buna rağmen halkın bu durumu fark etmesi sebebiyle sonucu elde edememiş olması, devletin birliğini bozma suçunun tamamlandığını göstermektedir” ifadeleriyle halkın kumpası engellediği anlatıldı.

Fezlekede şüphelilerin TİB’deki sistemlere 26 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşmek üzere zaman ayarlı olarak zararlı kod parçacığı eklediği ve bu işlem nedeniyle “yazılım ve uygulamalarının işlem göremez hale gelmesi, silinmesi, değiştirilmesi ve bozulmasına neden olduğu” belirtildi.  Öte yandan fezlekede ses kayıtlarının başka yerde depolandıktan sonra silindiği ancak bazı dosyaların kurtarıldığı ifade edildi. Fezlekede ayrıca “Siyasi, adli, askeri ve iş adamı kimliği taşıyan kişilerin telefonla yaptıkları konuşmalardan elde edilecek bazı bilgileri gerektiğinde kullanabilmek için bu kişilerin de telefon konuşmalarının dinlenip kayda alındığı tespit edildi” ifadelerine yer verildi.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler