YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kripto FETÖ'cü hainler Alevileri kışkırtmaya çalışıyor
Kripto FETÖ'cü hainler Alevileri kışkırtmaya çalışıyor
28 Temmuz 2016 15:25
Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir, “Alevilikle alakası olmayan kripto FETÖ üyeleri, alevi dedesi olarak köylere gönderilip devlet aleyhinde ‘Yakında köylere operasyonla katliam yapacaklar’ söylentisi yayıyorlar” dedi.

FETÖ’nün darbe girişiminden sonra ‘mezhep çatışması’ çıkarmaya çalıştığını kaydeden Türkmen Alevi-Bektaşi Derneği Başkanı Özdemir Özdemir, “Alevilikle alakası olmayan kripto FETÖ üyeleri, alevi dedesi olarak köylere gönderilip devlet aleyhinde ‘Yakında köylere operasyonla katliam yapacaklar’ söylentisi yayıyorlar. Bu şekilde 30 dernek ve vakıf, internet sitesi var” dedi.

Örgütün kendisine de teklifte bulunduğunu ve kabul etmeyince baskı yaptığını belirten Özdemir, FETÖ’nün mezhep kanadı ve bürokrasideki uzantılarına dikkat çekti: “Örgüt, 7-17 yaşındaki yetim ya da fakir zeki alevi çocukları eğitim adı altında ailelerinden koparıp beynini yıkıyor ve devlet düşmanı olarak yetiştirmeye çalışıyor. Alevi hatta Müslüman bile olmayan kripto FETÖ üyelerini, alevi kanaat önderi ya da dedesi olarak alevi köy ve kasabalarına gönderip devlete karşı kışkırtıyorlar. ‘İkinci bir ayaklanma olacak ve alevi köyleri basılacak’ söylentileri çıkarıyorlar.” 

Örgütün 13 dernek ve vakfı ile internet sitesinin kapatılmasına dikkat çeken Özdemir, “”Kapatılanlar sadece görünenler, 30’a yakın benzer örgütleri var. İstanbul, Ankara ve İzmir’de on binlerce alevi, sosyal faaliyet adı altında toplanıyor, beyinlerini yıkamaya çalışıyorlar” diye konuştu.  

MUHTEREM DOSTLAR, ➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Bu ülkenin gerçek sahiblerinden olan gerçek alevi kardeşlerimizi, hiç kimse bu ülke alehine kışkırtamaz.. Kışkırtılanlar var ise, onlar alevi değil, ALLAHSlZ, Alisiz, dinsiz-îmansız alçak ve nâmussuz toplumsal hırlaşıKöpekleri'dir.. Bu böyle bilinmelidir!! ...
28 Temmuz 2016 Perşembe 15:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler