YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kremlin Sözcüsü: "Putin'i bilgilendirdim"
Rus uçaklarının Türkiye hava sahasını ihlali sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert açıklamaları ile ilgili soruya yanıt veren Peskov, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ile ilgili Putin bilgilendirildi.” dedi.
Kremlin Sözcüsü: "Putin'i bilgilendirdim"
09 Ekim 2015 / 01:29 Güncelleme: 09 Ekim 2015 / 01:39

Putin'in Sözcüsü Dmitri Peskov, Erdoğan’ın Rusya’ya yönelik eleştirileri konusunda Putin’in bilgilendirildiğini söyledi.

Rusya’nın Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonların Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi entegrasyonuna katkı sağladığına değinen Peskov, “Bu bölgenin istikrar ve güvenliğine de katkı sağlıyor.” dedi.

"TÜRKİYE'NİN SINIRLARI DA KORUNMUŞ OLUYOR"

Olayların yaşandığı bölgenin Türkiye’nin sınırlarına çok yakın olduğuna değinen Kremlin Sözcüsü, “Bu açıdan bakıldığına Rusya, Türkiye’nin sınırlarında istikrar ve güven ortamının garanti altına alınmasına katkı sağlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

"BU ŞARTLARDA ARAMAMIN ANLAMI YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Japonya’ya giderken uçakta hava sahası ihlalleri ile ilgili soruya verdiği cevapta, “Putin’le arife günü uzun bir görüşme yaptık. Ardından Suriye’deki hava operasyonları üzerine telefon görüşmemiz de oldu. Ondan sonra neler yaşandığı ortada. Hava sahası ihlali oldu. Bu ihlaller ciddiyetle bağdaşmıyor. Yaşananlardan dolayı elbette kırgınlık içindeyiz. Bu şartlarda aramamın bir anlamı yok.” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler