YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS'de sorular bakın nasıl servis edilmiş
KPSS iddianamesinde, soruları dağıttığı belirlenen şüphelinin sınavdan 4 gün önce soruları 'flash bellek'e kopyaladığı ifade edildi.
KPSS'de sorular bakın nasıl servis edilmiş
19 Aralık 2015 / 08:56 Güncelleme: 19 Aralık 2015 / 09:00

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ana soruşturma davası kapsamında tamamlanan KPSS iddianamesinden ilginç detaylar çıktı.

Anayasal Suçları Soruşturma Bürosu savcısı Yücel Erkman tarafından hazırlanan iddianamede, eski ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan ve eski Genel Sekreter Mehmet Altunay'ın e-posta trafiğinde ve HTS kayıtlarında dikkat çekici tespitlere yer verildi.

Firari Mehmet Hanefi Sözen ve Berat Koşucu tarafından Turgut Özal Düşünce Derneği'nde oluşturulan ve KPSS sorularının bulunduğu 'egitim.son.pdf' isimli dosyanın, Yarımağan ve Altunay'ın e-postasında da olduğu öne sürüldü.

Altunay'ın bazı KPSS şüphelileriyle irtibatı bulunduğu kaydedilen iddianamede, soruları dağıttığı belirtilen Koşucu'nun sınavdan dört gün önce bir 'flash bellek'e sınav sorularını kopyaladığı da ifade edildi.

Koşucu'nun bilgisayarının dijital incelemesinde, Pensilvanya'nın ardından İspanya'nın Bilbao eyaletinde de IP numarasının tespit edildiğine dikkat çekildi. Koşucu'ya ait bilgisayarlarda inceleme yapan iki emniyet görevlisinin de delilleri yok etmeye çalıştıkları da yer aldı.

İddianamede, F.Ö. adlı müştekinin ihbarında Afyon'da sınava girerken okul bahçesi içinde bazı grupların sınav sorularının cevaplarını ezberlemeye çalıştıklarına şahit olduğunu söylediği kaydedildi. 

'BİZ MAFYA GİBİYİZ'

Şüpheli Berat Koşucu'nun e-posta ile soru gönderdiği Isparta'daki Baki Saçı'nın arkadaşı olan ve şüpheli olarak ifadesi alınan Süleyman Mustafa İnanıcı'nın, paralel yapıdan ayrılmak istediğini ancak kendisine 'bizim içimize girmek var çıkmak yok biz mafya gibiyizdir' denildiğini, bu tehditten sonra o ortama gitmediğini anlattığı belirtildi. 

 

SABAH

her yerdeler her yerdeler aklına gelen her yer
 // zülfikar
m mmm gardaş, ben paralel için ayı bir ihbar hattının olması gerektiğini düşünüyorum. Allah yardımcın olsun. sokakta, çarşıda gördüğüm tipleri hemen tanırım, 2 yıl içlerinde kaldım, ister istemez tanıyor insan. korkak gözlerle bakarlar önce, tabi özellikle kendini saklayanları. pislik herifler. madem davan temiz, yediğiniz bu b.k ler ne ya. kod adı ydı falan da filan da, bunları hiçbiri yok böyle yapmadık diyemez, ama yan çizerler, şöyle de, fişlenmemek için de......
19 Aralık 2015 Cumartesi 19:29
emniyette
 // m mmm
adamlar sınava girmeden 20-25 günlük senelik izine ayrılıyorlardı. güya ders çalışıçaklarmış toplu halde kampa alınıyorlar ve telefonlarına o zamandan sonra ulaşamaz sın. ne zaman sınav bitti telefonu açıyorlar ve süpriz kazandın. şimdi devlet yetkililerine sesleniyorum. bunları araştırsınlar sınav zamanı izine ayrılanları araştırsınlar kaç puan aldıklar ve gerekirse aveadan o tarihte hangi en son baz istasyonunu kullandığı ve telefonununu neden bu süre zarfında kapalı olduğu sorulsun. ...
19 Aralık 2015 Cumartesi 16:45
emniyette
 // m mmm
emniyettekiler ne olacak. adamlar haksız yere 2002 den beri soru calınarak komser oldular simdi başımızda amirlik yapıyorlar utanmadan. 2015 de sınav yapıldı önceden 5 yıl üstü ve 35 yaş sınırı vardı . sınav kazanma en alt puanı o zamanlar 80-85 idi.adamlar 97-98 alıyorlardı şimdi sınava girme kriterleri değişti 2 yıllık memurlar ve 45 yaş sınır getirildi o zamandan daha fazla sınava giren var kazanma en alt sınır kaç siz ce 60-61 . bu insanlar ya süper zeka ya şimdi girenler çok tembel...
19 Aralık 2015 Cumartesi 16:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler