YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS soruşturmasında flaş gelişme! 7 bin 500 kişiye yurt dışına çıkış yasağı
2010 yılı KPSS'deki usulsüzlük soruşturması kapsamında 7 bin 500 kişiye yurt dışı çıkış yasağı getirildi.
KPSS soruşturmasında flaş gelişme! 7 bin 500 kişiye yurt dışına çıkış yasağı
23 Ağustos 2016 / 15:41 Güncelleme: 23 Ağustos 2016 / 17:15

2010 yılında yapılan KPSS'deki soruların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından çalınarak örgüt üyelerine dağıtıldığının belirlenmesi üzerine başlatılan soruşturmada yeni döneme girildi.

Ankara 1. İdare Mahkemesinin 19 Temmuz'da 2010 KPSS'nin "Genel Yetenek ve Genel Kültür" kısımlarını da oy birliğiyle iptalinin ardından sınavda "şüpheli" şekilde yüksek puan alarak kamu kurumlarına atandıkları tespit edilen yaklaşık 7 bin 500 kişi mercek altına alındı.

Aralarında hakim, savcı ve avukatlar ile bazı kurumların genel müdür, genel müdür yardımcıları ile daire başkanlarının da bulunduğu şüpheliler hakkında, OHAL kapsamında çıkarılan ilk KHK'de yer alan "Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı nedeniyle haklarında idari işlem tesis edilenler ile aynı gerekçeyle haklarında suç soruşturması veya kovuşturması yürütülenler, işlemi yapan kurum ve kuruluşlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirilir. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir." maddesi uyarısınca yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Havaalanından döndüler

Bazı şüphelilerin, yurt dışına çıkmaya çalıştıkları sırada izin verilmediği için havaalanlarından döndükleri öğrenildi.

2010 KPSS'nin Eğitim Bilimleri bölümü ile Genel Yetenek ve Genel Kültür bölümlerine ilişkin soruları önceden temin ettikleri belirlenen şüpheliler hakkında incelemelerin sürdüğü belirtilerek, eldeki deliller doğrultusunda gözaltıların olabileceği bildirildi.

 

AA

BÜYÜK BİR SORUM VAR?
 // ARSLAN
Kpss soruları çalınarak daha hızlı kadrolaşma yapan fetö örgütü 2016 kpss sınavını yasal yoldan geçemezler mi?
Elbet devlete sızmak yine olacak kpss engel mi?
sonuçta bunlar gerizekalı değil fetönün himmet parası ile eğittiği iyi eğitim almış ailelerinin çocukları da puan alacak yine 1-0 yenik başlayacağız:))))))))))
Devlet puana göre değil temiz insanlara göre almalı liyakat bile bu noktada yeterli değildir.........
23 Ağustos 2016 Salı 20:37
Nice çocuklarımız intihar etti.
 // Kahraman Fedâi
KPSS soruşturmaları bence sadece 2010 ile sınırlı kalmamalı. Öncesi ve sonrası ne olacak. Benim çocuğum 3 sene peş peşe 2 ve 3 puanla sınav kaybetti. Kazandığı sınav da kopya çekenler yüzünden iptal edilmişti. Sonunda atandı çok şükür lâkin, şimdi psikolojik tedavi hapı içiyor. Çok şükür biz buna da râzıyız. Stresli günlerimiz geride kaldı. Gelgelelim 17 tane öğretmen adayı intihar etmişti. Bu çocukların vebâlini kim vicdanlarında taşıyabiliyor taaccüb ediyorum. Allah'a emânet olunuz....
23 Ağustos 2016 Salı 18:47
 // Ömer
haklı çıkıp üzülmekte var mış? Sn.arınç, h.çelik marifetiniz ile birlikte kainat şeytani mel'un hocanız ve terör örgütünüz ile iftihar edin şimdi.cübbeni giyme konusunda aynı yerde misin? Ya se vanlı hüS ?...
23 Ağustos 2016 16:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler